Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Пандев со два гола за Интер на денешниот пријателски натпревар

Недела, 17 Јули 2011 18:07
Печати PDF

Денес Интер играше против нисколигашот Мецокорона и славеше убедливо со 6-1. Нашиот интернационалец одигра 59 минути и постина два голови.Првиот во 2 минута за водство од 1-0, додека вториот го постигна во 41 минута.

Видео 1

Видео 2

 

Последно освежено на Недела, 17 Јули 2011 18:24
Банер
Банер