Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Супер Куп: Шкендија - Металург

Недела, 24 Јули 2011 11:50
Печати PDF

Шампионот Шкендија и куп победникот Металург попладнево (18:30 часот) на Арената „Филип Втори“ ќе го одиграат првиот Супер куп на Македонија. И двете екипи пред неколку дена ги завршија натпреварите во еврокуповите, па ова може да биде добра шанса за рехабилитација. Првенството на Македонија во Првата лига стртува следниот викенд на 30. јули.

Главен судија ќе биде Мечкаровски Димитар од Скопје, а ќе му помагаат Милошески Душко и Костадинов Дејан.

 

Последно освежено на Недела, 24 Јули 2011 11:58
Банер
Банер