Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Шкендија го освои македонскиот Супер Куп

Недела, 24 Јули 2011 18:35
Печати PDF

За водство на Шкендија од 1-0 погоди Мустафи од пенал во петтата минута со кој резултат се замина на одмор. Во 85 минута Сали го зголеми водството на Шкендија на 2-0, додека Стевановиќ во 90 минута постигна прекрасен гол од слободен удар за Металург, за конечни 2-1.

Банер
Банер