Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

1 МФЛ: Пораз на шампионот Шкендија, победа на Вардар во Прилеп

Сабота, 30 Јули 2011 17:48
Печати PDF

 

Покрај Хоризонт, на домашен терен сигурни беа Ренова, Металург и Напредок, а единствената гостинска победа ја оствари Вардар на натпреварот во Прилеп против 11 Октомври.

Резултати од 1-то коло:

Металург – Тетекс 2:0

Хоризонт Турново – Шкендија 2:1

Напредок – Силекс 1:0

Ренова – Охрид 2:0

11 Октомври – Вардар 0:1

Колото ќе биде заокружено утре со натпреварот во Скопје меѓу Работнички и Брегалница, кој започнува од 17 часот.

Последно освежено на Сабота, 30 Јули 2011 17:53
Банер
Банер