Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Тошак го соопшти списокот за Ерменија и Словачка

Понеделник, 26 Септември 2011 11:14
Печати PDF

Собирот на репрезенацијата е на 03.10.2011 (понеделник) во Хотел Александар Палас во 12.00 часот. Во националниот состав се враќа  фудбалерот на Партизан, Александар Лазевски, а од минатите натпревари ги нема и Ферхан Хасани, Александар Трајковски и Самир Фазли. Тие најверојатно ќе му бидат на располагање на Бобан Бабунски за почетокот на новиот циклус квалификации на младата фудбалска репрезентација на Македонија. Состав: Голмани - Пачовски Томе (Жерминал бершот / Белгија), Богатинов Мартин (Карпати / Украина). Одбрана - Георгиевски Даниел (Шибеник / Хрватска), Попов Горан (Динамо Киев / Украина), Шиков Ванче (Волин / Украина), Мојсов Даниел (Војводина / Србија), Митрески Игор (Нефчи / Азербејџан), Новески Николче (Мајнц / Германија), Лазевски Александар (Партизан / Србја), Лазаревски Владе (Амиен / Франција). Среден ред - Петров Роберт (Азал / Азербејџан), Демири Мухамед (Тун / Швајцарија), Муарем Муарем (Работнички / Македонија), Шумуликоски Величе (Новосибирск / Русија), Усеини Мухамед (Шкендија / Тетово). Напад - Пандев Горан (Наполи / Италија), Тричковски Иван (АПОЕЛ / Кипар), Ибраими Агим (Марибор / Словенија), Ивановски Мирко (АРКА / Полска), Грозданоски Влатко (Вардар / Скопје

 

Последно освежено на Понеделник, 26 Септември 2011 11:18
Банер
Банер