Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

11 Октомври е последниот четвртфиналист од фудбалскиот Куп на Македонија

Четврток, 29 Септември 2011 18:24
Печати PDF

 

Актуелниот носител на титулата Металург и шампионот Шкендија, ги завршија своите натпревари во Куп натпреварувањето. Еве го 1/8 -финалните резултати:

ТЕТЕКС - Силекс 0:0 (0:0) - (2:2)
БРЕГАЛНИЦА - Шкендија 2:0 (1:0) - (0:2) 3:0 П
Пелистер - ХОРИЗОНТ Т 1:1 (0:0) - (0:1)
Миравци  - НАПРЕДОК 2:3 (0:0) - (1:3)
Металург - РАБОТНИЧКИ 0:0 (0:0) - (0:0) 3:5 П
Гостивар - РЕНОВА 1:5 (0:3) - (1:0)
Тиквеш - ВАРДАР  0:1 (0:0) -(1:6)
Скопје - 11 ОКТОМВРИ 2:0(0:4)

Последно освежено на Четврток, 29 Септември 2011 18:32
Банер
Банер