Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

3 МФЛ - Запад: Љуботен неприкосновен!

Понеделник, 17 Октомври 2011 17:28
Печати PDF

Нова победа забележаа фудбалерите на Љуботен на гостински терен против тимот на Арсими со резултат 1-2 со што после ова коло се одвоина сигурни +6 од конкурентите и и се наоѓа на правиот пат кој води во 2. МФЛ.Во преостанатите натпревари Речица-Слога З. 4-1, Кастриоти-Вардар Ф 4-3, Зајаз-Градец 3-6, Брадство Л-Шемшово 1-0, Ринија-Гоце Делчев 5-2, Лирија-Фљамуртари 3-1 и Прпарими-Врапчиште 1-1.

 

Последно освежено на Понеделник, 17 Октомври 2011 19:10
Банер
Банер