Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

ОФЛ Гази Баба: ФК Трубарево гази кон есенската титула

Среда, 19 Октомври 2011 17:07
Печати PDF

Играчите на ФК Трубарево, тим кој редовно се натпреварува во Општинската лига во ОФС Гази Баба гази немилосрдно. Младиот и амбициозен тим, во досега одиграните шест натпревари, има забележано исто толку победи со гол разлика 26 : 3 . Најнова жртва на овој тим во неделата беше екипата на ФК Дељадровци инаку лански првак во оваа лига. Резултатот гласеше 7:0. Од ФК Трубарево не ги кријат своите амбиции за освојување на првото место кое води во бараж дуел за влез во Третата лига Север.

 

Последно освежено на Среда, 19 Октомври 2011 21:42
Банер
Банер