Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Македонската женска фудбалска репрезентација стартува во квалификациите за ЕП

Среда, 19 Октомври 2011 22:50
Печати PDF

Македонија првиот напревар го игра против Италија, а натпреварот ќе се одигра на стадионот “Гоце Делчев“ во Прилеп в сабота со почеток во 14ч. Освен Италија во нашата група уште се и репрезентациите на Русија, БиХ, Полска и нашиот јужен сосед, кој ќе биде следниот наш противник на 26 Октомври во Прилеп.

 

Последно освежено на Среда, 19 Октомври 2011 23:13
Банер
Банер