Macedonian Albanian English German Italian

   Home Архива

Футсал: Македонија - Црна Гора 2-1

Петок, 21 Октомври 2011 08:54
Печати PDF
Синоќа во Велес беа подобри од Црна Гора и славеа триумф со резултат 2:1. Стрелци за нашата селекција беа Јовановски во 12. минута и Љубомир во 26. минута. За Црногорците стрелец беше Вукчевиќ во 36. минута.

Во вториот натпревар од нашата група Франција ја победи Швајцарија со 7-0.

Следниот натпревар Македонија го игра в петок со Швајцарија и во недела со Франција.

Банер
Банер