Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Февруари 2013 г. (01.01.2013 - 28.02.2013)

Понеделник, 21.01.2013 - 12. Matchday
  17:00 h Тетекс  0 - 0  Тараз (Каз) Has match summary  
Среда, 23.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Македонија ЃП  2 - 2  Силекс Has match summary  
  13:00 h Шкупи 1927  2 - 0  Братство 07 (Ж)    
  17:00 h Хоризонт Турново  1 - 2  Нефчи Баку (Азе)    
Четврток, 24.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Тетекс  0 - 1  Етар (Буг)    
Сабота, 26.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Шкендија 79  0 - 0  Хајвалија (Кос)    
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 4  Рад Белград (Срб)    
Вторник, 29.01.2013 - 12. Matchday
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 0  Карабах (Азе)    
Среда, 30.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Работнички  1 - 1  Руфеја    
  13:00 h Ренова  1 - 2  Хајвалија (Кос)    
  13:00 h Башкими 1947  0 - 4  Гостивар    
  13:30 h Македонија ЃП  6 - 3  Шкупи 1927    
Четврток, 31.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  3 - 1  Еуромилк Г.Л.    
  13:00 h Скопје  1 - 0  Маџари Солид.    
Петок, 01.02.2013 - 12. Matchday
  11:00 h Кожуф Миравци  3 - 2  Вардар    
  13:00 h Тетекс  0 - 4  Азал (Азејберџан)    
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 0  Пандури (Ром)    
Сабота, 02.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Локомотива Бент.  2 - 4  Еуромилк Г.Л.    
  13:00 h Осогово  0 - 3  Силекс    
  13:00 h Новаци 2005  0 - 6  Пелистер    
  13:00 h Работнички  1 - 1  Гостивар    
Недела, 03.02.2013 - 12. Matchday
  12:00 h Македонија ЃП  3 - 3  Маџари Солид.    
  12:00 h  1 - 0  Шкупи 1927    
  13:00 h Дрита  1 - 0  Влазрими 77    
  13:00 h Брегалница 2008  1 - 0  Ренова    
  13:00 h Кожуф Миравци  1 - 1  11 Октомври    
  13:00 h  2 - 2  Шкендија 79    
  14:00 h Охрид 2004  0 - 5  Напредок    
Вторник, 05.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Хоризонт Турново  2 - 1  Вихрен Сандански (БУГ)    
Среда, 06.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Македонија ЃП  2 - 0  Локомотива Бент.    
  13:00 h Кожуф Миравци  2 - 1  Пелистер    
  15:00 h Охрид 2004  0 - 5  БСК Борча (Срб)    
Четврток, 07.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Еуромилк Г.Л.  1 - 1  Металург    
  13:00 h Напредок  5 - 1  Дрита    
  13:00 h Шкупи 1927  0 - 2  Силекс    
  14:30 h Пелистер  1 - 2  Колубара (Срб)    
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 3  Карадаг Локбатан (Азе)    
  17:00 h Вардар  0 - 1  Минск (Блр)    
  17:00 h Работнички  1 - 0  Зимбру (Мол)    
Сабота, 09.02.2013 - 12. Matchday
  12:30 h Локомотива Бент.  2 - 4  Металург    
  13:00 h Силекс  3 - 0  11 Октомври    
  13:00 h Братство 07 (Ж)  2 - 1     
  13:00 h Скопје  1 - 1  Македонија ЃП    
  13:00 h Маџари Солид.  1 - 3  Тетекс    
  14:30 h Пелистер  2 - 2  Тиверија    
  15:00 h Дрита  0 - 1  БСК Борча (Срб)    
  17:00 h Работнички  0 - 0  Поханг Стрелерс (Кор)    
  17:00 h Маџари Солид.  1 - 3  Тетекс    
Недела, 10.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Напредок  0 - 2  Силекс    
  13:30 h Караорман  0 - 0  БСК Борча (Срб)    
  14:30 h Кожуф Миравци  3 - 1  Колубара (Срб)    
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 1  Нефчала (Азе)    
  17:00 h Вардар  1 - 1     
  17:00 h Работнички  1 - 1  Говерла Закарпатија (Укр)    
Понеделник, 11.02.2013 - 12. Matchday
  12:00 h Охрид 2004  1 - 2  11 Октомври    
  13:00 h Шкупи  1 - 2  Ренова    
  13:00 h Хоризонт Турново  3 - 2  Металург    
  14:00 h Шкупи 1927  4 - 2  Влазрими 77    
  14:30 h Пелистер  1 - 1     
Вторник, 12.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Македонија ЃП  0 - 2  Тетекс    
  13:00 h ГФК Гостивар  1 - 2  Ласк Линц (Авс)    
  14:00 h Силекс  0 - 0  БСК Борча (Срб)    
  15:00 h Караорман  1 - 1  11 Октомври    
Среда, 13.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Маџари Солид.  1 - 1  Еуромилк Г.Л.    
  14:00 h Вардар  1 - 1     
  15:00 h 11 Октомври  0 - 1  БСК Борча (Срб)    
Четврток, 14.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Пелистер  2 - 1  Руфеја    
  13:00 h Напредок  0 - 1  Шкупи 1927    
  13:00 h ГФК Тиквеш 09  2 - 3  Тиверија    
Петок, 15.02.2013 - 12. Matchday
  11:00 h Ренова  1 - 1  БСК Борча (Срб) Has match summary  
  13:00 h Кожуф Миравци  0 - 4     
  13:00 h Баби  2 - 3  Силекс    
  14:00 h  1 - 2  Влазрими 77    
  15:00 h Караорман  1 - 1  Вардар (млад.)    
Сабота, 16.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Могила Би Милк  3 - 0  Работник    
  13:00 h Дрита  2 - 1  Руфеја    
  13:00 h Маџари Солид.  4 - 1  Лепенец    
  13:00 h ГФК Тиквеш 09  1 - 2  Борец 1919    
  17:00 h Вардар  2 - 2  Чеалул (Ром)    
Недела, 17.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Младост (ЦД)  0 - 0  Работник    
  13:00 h Братство 07 (Ж)  0 - 3  11 Октомври    
  13:00 h Новаци 2005  2 - 2  Поешево    
  13:00 h Локомотива Бент.  3 - 1  Металург (млад.)    
  13:00 h  2 - 1  Алумина    
  13:30 h ЖФК Младост (O)  0 - 1  ЖФК Единство    
  14:00 h Росоман 83  3 - 1  Вардар (Н)    
  17:00 h Работнички  1 - 3  Мордовија Саранск (Рус)    
Понеделник, 18.02.2013 - 12. Matchday
  14:00 h Напредок  0 - 3  Ренова    
Вторник, 19.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Еуромилк Г.Л.  2 - 2  Пелистер    
Среда, 20.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  1 - 0  Хоризонт Турново    
  15:00 h Вулкан Спорт  4 - 1  Сатеска    
  17:00 h Росоман 83  1 - 3  ГФК Тиквеш 09    
  17:30 h Вардар  2 - 5  ОФК Београд (Срб)    
Четврток, 21.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Напредок  4 - 3     
  13:00 h Охрид 2004  3 - 3  Караорман    
  13:00 h Новаци 2005  1 - 1  Работник    
Сабота, 23.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h   -   Шкупи    
  13:00 h Караорман  0 - 3  Шкупи 1927    
  13:00 h Еуромилк Г.Л.  3 - 1  Борец 1919    
Недела, 24.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  1 - 3  Силекс    
  13:00 h Вардар  1 - 2  Тетекс    
  13:00 h Големо Коњари  1 - 1  Братство 07 (Ж)    
  13:00 h  4 - 4  Влaзрими (К)    
  13:00 h Влaзними (С)  3 - 1  Лирија (З)    
  13:00 h Осогово  1 - 1     
  13:00 h Могила Би Милк  1 - 0  Новаци 2011    
  14:00 h Пелистер  1 - 1  Напредок    
  14:00 h Локомотива Бент.  0 - 1  Металург    
Вторник, 26.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Вулкан Спорт  3 - 3  Охрид 2004    
  13:00 h Младост (ЦД)  0 - 2  Работник    
Четврток, 28.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Охрид 2004  6 - 3  Вулкан Спорт    
  13:00 h Новаци 2011  1 - 2  Работник    
Недела, 03.03.2013 - 12. Matchday
  14:00 h Влaзними (С)  5 - 3  Лабуништа    
  14:30 h Вулкан Спорт  3 - 3  Вапила    
Вторник, 05.03.2013 - 12. Matchday
  14:00 h Работник  2 - 3  Преспа    
Сабота, 23.03.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Маџари Солид.   -   Тетекс    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер