Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 1 лига Распоред/Резултати

1. МФЛ 2018/19
Недела, 16 Септември 2018 15:30 h
 
Академија Пандев vs Силекс
 

Match details
Match Date : Недела, 16 Септември 2018
Match Time : 15:30 h
 

Head-to-head

Академија Пандев Stats Силекс
3 Current rank 8
36 Matches 36
17/7/12 W/D/L (Total) 11/11/14
11/3/4 W/D/L (Home) 9/6/3
6/4/8 W/D/L (Away) 2/5/11
58 Points 44
45 : 35 Goals 27 : 39
10 Difference -12
Академија Пандев - Победа 4:0 Highest won home Силекс - Академија Пандев 3:0
Академија Пандев - Ренова 0:2 Highest loss home Силекс - Шкендија 79 0:3
Беласица - Академија Пандев 0:2 Highest won away Беласица - Силекс 0:1
Шкендија 79 - Академија Пандев 4:1 Highest loss away Шкендија 79 - Силекс 5:0


History of matches
Пријателски натпревари
23 Сабота, 29. Јули 2017 18:00 Силекс - Академија Пандев 4 - 0 Match Report
1. МФЛ 2017/18
27 Сабота, 15. Април 2017 16:00 Силекс - Академија Пандев 0 - 0
9 Сабота, 30. Септември 2017 15:00 Силекс - Академија Пандев 1 - 0
18 Недела, 03. Декември 2017 13:00 Академија Пандев - Силекс 0 - 1
Куп 2017/18
2 Среда, 13. Септември 2017 15:30 Силекс - Академија Пандев 1 - 0
3 Среда, 18. Октомври 2017 14:30 Академија Пандев - Силекс 5 - 0
1. МФЛ 2018/19
5 Недела, 16. Септември 2018 15:30 Академија Пандев - Силекс 3 - 0
14 Сабота, 10. Ноември 2018 13:00 Силекс - Академија Пандев 1 - 0
23 Сабота, 16. Март 2019 14:30 Академија Пандев - Силекс 2 - 0
32 Сабота, 04. Мај 2019 16:00 Силекс - Академија Пандев 3 - 0


:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер