Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јуни - Декември 2014 г. (01.06.2014 - 31.12.2014)

Четврток, 12.06.2014 - 16. Matchday
  18:00 h Шкендија 79  3 - 0  Младост (ЦД) Has match summary  
Понеделник, 16.06.2014 - 16. Matchday
  18:00 h Шкендија 79  6 - 1  Дрита Has match summary  
Четврток, 19.06.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Караорман  1 - 5  Кукеши (Алб)    
Сабота, 21.06.2014 - 16. Matchday
  15:00 h  3 - 1  Хоризонт Турново    
  17:00 h Караорман  0 - 7  Лачи (Алб)    
Недела, 22.06.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Металург  0 - 2  Кукеши (Алб) Has match summary  
  17:00 h Черно Море (Буг)  0 - 2  Шкендија 79 Has match summary  
Среда, 25.06.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Марек Дупница (Буг)  1 - 2  Шкендија 79 Has match summary  
  17:00 h Черно Море (Буг)  1 - 0  Хоризонт Турново    
Петок, 27.06.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Универзитатеја К. (Ром)  2 - 2  Вардар    
Сабота, 28.06.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Публикум Целје (Сло)  2 - 2  Работнички    
Вторник, 01.07.2014 - 16. Matchday
  18:00 h Кршко (Сло)  2 - 2  Вардар    
  18:00 h Хајдук (Хрв)  0 - 2  Работнички    
Среда, 02.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Силекс  2 - 2  Ренова Has match summary  
Петок, 04.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h  0 - 2  Вардар    
Сабота, 05.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Пирин Благоевград (Буг)  1 - 0  Брегалница 2008    
Недела, 06.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Металург З. (Укр)  1 - 1  Работнички    
  17:00 h Дрита  0 - 7  Шкендија 79 Has match summary  
  17:00 h Осогово  1 - 0  Силекс    
  17:30 h Тетекс  0 - 3  Ренова Has match summary  
Понеделник, 07.07.2014 - 16. Matchday
  18:00 h Зорја (Укр)  3 - 1  Вардар    
Среда, 09.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Симург (Азб)  2 - 2  Вардар    
  17:00 h Черно Море (Буг)  0 - 0  Брегалница 2008    
  18:00 h Македонија ЃП  0 - 3  Тетекс Has match summary  
Сабота, 12.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Напредок  1 - 1  Кожуф Миравци    
Недела, 13.07.2014 - 16. Matchday
  16:00 h Пелистер  2 - 0  Младост (ЦД)    
  17:00 h Дрита  1 - 1  Македонија ЃП    
  17:00 h Банско (Буг)  2 - 0  Тетекс    
  17:30 h Силекс  2 - 1  Брегалница 2008    
Вторник, 15.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Вардар  2 - 3  Металист Харкив (Укр)    
  17:00 h Раковски 2011 (Буг)  0 - 0  Тетекс    
Среда, 16.07.2014 - 16. Matchday
  16:00 h Младост (ЦД)  1 - 1  Шкупи    
  17:00 h Влaзрими (К)  1 - 0  Партизани (Алб)    
  17:00 h Пелистер  4 - 0  Ренова    
Четврток, 17.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Шкендија 79  1 - 0  Кожуф Гевгелија    
  18:00 h Хоризонт Турново  1 - 0  Брегалница 2008    
Петок, 18.07.2014 - 16. Matchday
  16:00 h Ренова  0 - 1  Младост (ЦД)    
Сабота, 19.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Македонија ЃП  2 - 3  Напредок    
  17:00 h Вардар  1 - 0  Металург Доњецк (Укр)    
  17:00 h Дрита  1 - 0  Силекс    
  17:00 h Скопје  1 - 0  Влaзрими (К)    
Вторник, 22.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Вардар  2 - 2  Мордовија (Рус)    
Среда, 23.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Кожуф Миравци  2 - 2  Дрита    
  17:00 h Напредок  0 - 1  Македонија ЃП    
Четврток, 24.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Вардар  0 - 0  Макаби Петах Тиква (Изр)    
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 1  Партизани (Алб) Has match summary  
  17:30 h Влaзрими (К)  1 - 0  Елбасан (Алб)    
Петок, 25.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Радник Власина (Срб)  3 - 2  Хоризонт Турново    
Сабота, 26.07.2014 - 16. Matchday
  16:00 h Борац Ч. (Срб)  1 - 1  Хоризонт Турново    
  17:00 h Брегалница 2008  1 - 0  Силекс    
  17:30 h Пелистер  2 - 0  Напредок    
Недела, 27.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h ЖФК Кочани  2 - 4  Амазонес Драма (Грц)    
  17:00 h Овче Поле  1 - 2  Напредок З. Радово    
  17:00 h Работнички  3 - 2  Скопје    
  17:00 h Кравари  1 - 9  Младост (ЦД)    
  17:00 h Вардар (Н)  1 - 1  Дрита    
  17:30 h Шкендија 79  3 - 2  Тирана (Алб) Has match summary  
Понеделник, 28.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Ники Волос (Грц)  1 - 1  Тетекс    
Вторник, 29.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h ЖФК Кочани  2 - 1  ЖФК Машинац ПЗП (Срб)    
Среда, 30.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h ЖФК Кочани  0 - 4  ЖФК Машинац ПЗП (Срб)    
  17:30 h Младост (ЦД)    Тирана Has match summary  
Четврток, 31.07.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Шкупи  0 - 0  Тирана (Алб) Has match summary  
  17:00 h Караорман  0 - 5  Напредок    
Петок, 01.08.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Кожуф Миравци  1 - 2  Вардар (Н)    
  17:00 h  3 - 0  Македонија ЃП    
Сабота, 02.08.2014 - 16. Matchday
  18:00 h Слога 1934 (В)  1 - 1  Младост Апатин (Срб)    
Недела, 03.08.2014 - 16. Matchday
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 0  Беса Пеќ (Кос)    
Среда, 13.08.2014 - 16. Matchday
  17:00 h  0 - 1  Преспа    
  17:00 h Новаци 2005  2 - 1  Могила Би Милк    
  17:00 h Караорман  0 - 5  Кукеши (Алб)    
  17:00 h Силекс  4 - 0  Гоблен    
Недела, 24.08.2014 - 16. Matchday
  19:00 h  8 - 0  Варош    
Сабота, 06.09.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Шкендија 79  2 - 0  Феризај (Кос)    
Сабота, 13.09.2014 - 16. Matchday
  15:00 h Младост (ЦД)  0 - 1  Вардар    
Понеделник, 13.10.2014 - 16. Matchday
  17:00 h Скендербег (Алб)  1 - 1  Шкендија 79    
Среда, 12.11.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Камењане  2 - 4  Гостивар    
  13:00 h Шкупи 1927  1 - 0  Зајас    
Четврток, 13.11.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Дрита  2 - 2  Ренова    
Сабота, 15.11.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Зајас  1 - 4  Гостивар    
  13:00 h Пелистер    Младост (ЦД) Has match summary  
Недела, 16.11.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Шкендија 79  3 - 0  Шкупи 1927    
Вторник, 09.12.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Македонија У-21  2 - 0  Хоризонт Турново    
Четврток, 11.12.2014 - 16. Matchday
  13:00 h Македонија У-21  2 - 1  Пелистер    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер