Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Март 2020 г. (01.01.2020 - 31.03.2020)

Вторник, 14.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Струга Трим Лум  0 - 2  Влазнија (Алб) Has match summary  
Среда, 15.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Феризај (Кос)  4 - 0  Ренова Has match summary  
Четврток, 16.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Шкупи 1927  0 - 0  Фљамуртари (Кос) Has match summary  
Сабота, 18.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Гостивар  0 - 2  Ренова Has match summary  
  13:00 h Струга Трим Лум  4 - 0  Кораби (Алб) Has match summary  
  13:00 h Работнички  2 - 2  Борец Велес Has match summary  
Недела, 19.01.2020 - 28. Matchday
  13:30 h Шкупи 1927  0 - 0  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Понеделник, 20.01.2020 - 28. Matchday
  14:00 h Хајдук (Хрв)  3 - 1  Вардар Has match summary  
Вторник, 21.01.2020 - 28. Matchday
  15:00 h Погон (Пол)  0 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
Среда, 22.01.2020 - 28. Matchday
  15:00 h Висла К. (Пол)  1 - 1  Силекс Has match summary  
Четврток, 23.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Борец Велес  1 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
  14:00 h Ренова  0 - 1  Лабуништа Has match summary  
  15:00 h Динамо Киев (Укр)  4 - 0  Вардар Has match summary  
  15:00 h Караорман  0 - 3  Мачва (Срб) Has match summary  
Петок, 24.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Гостивар  4 - 3  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Ахал (Ткн)  2 - 0  Струга Трим Лум Has match summary  
  13:00 h Александрија (Укр)  5 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
Сабота, 25.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Пелистер  1 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
  12:00 h ЦСКА Москва У21 (Рус)  2 - 6  Силекс    
  13:00 h Кит Го  1 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  13:00 h Нефчи Кочкор (Кгс)  0 - 0  Шкупи 1927    
  14:00 h Работнички  3 - 1  Тиквеш Has match summary  
Недела, 26.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Балтика (Рус)  0 - 0  Академија Пандев Has match summary  
  13:00 h Серед (Свк)  2 - 3  Шкендија 79 Has match summary  
  13:00 h Бачка Топола (Срб)  2 - 1  Вардар Has match summary  
  13:00 h Ренова  5 - 0  Кораби (Алб) Has match summary  
Понеделник, 27.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Лабуништа  1 - 1  Кораби (Алб) Has match summary  
Вторник, 28.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Арка Гдиња (Пол)  2 - 0  Струга Трим Лум Has match summary  
  13:00 h Пелистер  2 - 1  Тиквеш Has match summary  
  13:00 h Черно Море (Буг)  3 - 2  Македонија ЃП Has match summary  
  13:00 h Челик (БиХ)  2 - 2  Шкупи 1927 Has match summary  
  17:00 h Килкиакос (Грц)  0 - 3  Борец Велес Has match summary  
Среда, 29.01.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Витоша Бистрица (Буг)  1 - 0  Силекс Has match summary  
  14:00 h Беласица  1 - 1  Плачковица Has match summary  
  14:00 h Пирин Благоевград (Буг)  1 - 1  Работнички Has match summary  
  15:30 h Црвена Звезда (Срб)  0 - 0  Вардар Has match summary  
  16:00 h Ботев Враца (Буг)  1 - 2  Силекс Has match summary  
  16:00 h Спартак Суботица (Срб)  1 - 2  Академија Пандев Has match summary  
Четврток, 30.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
  13:00 h МФК Кравина (Чеш)  0 - 0  Шкендија 79 Has match summary  
  14:00 h Ренова  2 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
Петок, 31.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Кит Го  0 - 0  Беласица Has match summary  
  13:00 h Пелистер  0 - 2  Брегалница 2008 Has match summary  
  13:00 h Гостивар  3 - 1  Велешта Has match summary  
  14:00 h Кикер Офенбах (Гер)  0 - 0  Струга Трим Лум Has match summary  
Сабота, 01.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Актобе (Каз)  0 - 3  Силекс Has match summary  
  12:00 h Тиквеш  6 - 1  Питу Гули Has match summary  
  12:00 h Ренова  0 - 1  Кораб Has match summary  
  13:00 h Пирин Благоевград (Буг)  2 - 2  Македонија ЃП Has match summary  
  13:00 h Септември Софија (Буг)  2 - 2  Академија Пандев Has match summary  
  13:00 h Караорман  1 - 3  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  14:00 h Химки (Рус)  2 - 1  Силекс Has match summary  
  14:00 h Младост Лучани (Срб)  1 - 1  Струга Трим Лум Has match summary  
Недела, 02.02.2020 - 28. Matchday
  10:00 h Кадино  6 - 1  Питу Гули    
  13:00 h Тузла (БиХ)  3 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
  14:00 h Борац (БиХ)  2 - 0  Вардар Has match summary  
  14:00 h Каменица Саса  2 - 2  Осогово Has match summary  
Понеделник, 03.02.2020 - 28. Matchday
  14:00 h Мура (Сло)  3 - 1  Вардар Has match summary  
Вторник, 04.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Рандерс (Дан)  3 - 3  Шкендија 79 Has match summary  
  13:00 h Лабуништа  2 - 0  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Рипенсија (Ром)  2 - 1  Кит Го Has match summary  
  13:00 h Ротор (Рус)  5 - 1  Академија Пандев Has match summary  
  14:00 h Победа  1 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  14:00 h Томск (Рус)  0 - 0  Работнички Has match summary  
Среда, 05.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Шахтјор У-21 (Укр)  1 - 3  Брегалница 2008 Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  4 - 4  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Беласица  3 - 1  Тиквеш Has match summary  
  13:00 h Шахтјор (Укр)  2 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
Четврток, 06.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Алтин Асир (Ткм)  0 - 0  Академија Пандев Has match summary  
  13:00 h Рипенсија (Ром)  1 - 1  Шкупи 1927 Has match summary  
Петок, 07.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Дрита  3 - 2  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Слован Либерец (Чеш)  0 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
Сабота, 08.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 1  Кораб Has match summary  
  13:00 h Каменица Саса  2 - 3  Силекс Has match summary  
  13:00 h Кожуф Гевгелија  0 - 3  Борец Велес Has match summary  
  13:00 h Слога 1934 (В)  0 - 2  Победа    
  13:00 h Царско Село (Буг)  2 - 2  Беласица    
  13:00 h Аргес (Ром)  0 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
Недела, 09.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ЖФК Истатов  1 - 0  КФФ Визиони (Кос)    
  13:00 h Струга Трим Лум  2 - 0  Пелистер Has match summary  
  13:00 h Кадино  0 - 2  Вардар Has match summary  
  13:00 h Влазрими 77  5 - 0  Велешта    
  13:00 h Караорман  5 - 0  Октиси Спорт    
  13:00 h ЖФК Речица  1 - 6  ЖФК Каменица Саса    
  13:00 h ЖФК Истатов  0 - 0  ЖФК Тиверија    
  14:00 h Ренова  2 - 0  Тиквеш Has match summary  
  14:00 h ЖФК Тиверија  4 - 0  КФФ Визиони (Кос)    
Понеделник, 10.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Лабуништа  0 - 1  Победа Has match summary  
Вторник, 11.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Насаф (Узб)  1 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
Среда, 12.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 1  Гостивар Has match summary  
  13:00 h Слога 1934 (В)  1 - 2  Каменица Саса Has match summary  
  14:30 h Кожуф Гевгелија  3 - 1  Осогово Has match summary  
Четврток, 13.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Дрита  2 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  14:00 h Кизилжар (Каз)  0 - 2  Брегалница 2008    
Петок, 14.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Влазрими 77  1 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  14:00 h Зугдиди (Гру)  2 - 1  Кит Го    
Сабота, 15.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Лабуништа  2 - 0  Питу Гули Has match summary  
  12:00 h Вихрен (Буг)  3 - 0  Каменица Саса Has match summary  
  13:00 h Тиквеш  2 - 0  Плачковица Has match summary  
  13:00 h Влазрими 77  0 - 1  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  14:00 h Беласица  2 - 0  Пелистер Has match summary  
  14:00 h Победа  1 - 2  Преспа Has match summary  
  14:00 h Кораб  2 - 0  Караорман Has match summary  
Среда, 19.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  4 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  13:00 h Тиквеш  4 - 0  Питу Гули Has match summary  
  14:00 h Влазрими 77  2 - 0  Вардар Форино Has match summary  
  14:00 h Овче Поле  2 - 5  Осогово    
  14:00 h Струга Трим Лум  4 - 0  Караорман    
  14:30 h Дрита  4 - 2  Трепча Митровица (Кос) Has match summary  
Сабота, 22.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Дрита  0 - 2  Тетекс Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  3 - 0  Питу Гули Has match summary  
  13:00 h Црно Буки ЗЛ  2 - 6  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  13:00 h Скопје   -   Кораб Has match summary  
  14:00 h Пелистер  0 - 1  Кит Го Has match summary  
  14:00 h Тиквеш  1 - 1  Гостивар Has match summary  
  14:00 h Брегалница 2008  2 - 1  Каменица Саса Has match summary  
  14:00 h Победа  3 - 1  Осогово Has match summary  
  14:00 h Лабуништа  1 - 0  Влазрими 77 Has match summary  
  14:00 h Слога 1934 (В)  3 - 2  Кадино Has match summary  
  15:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 0  Беласица Has match summary  
Недела, 23.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ЖФК Истатов   -   ЖФК Речица Has match summary  
  15:30 h Љуботен  1 - 2  Арсими 1973 Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер