Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Февруари (01.01.2011 - 28.02.2011)

Среда, 12.01.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Охрид Лоте  1 - 4  Елбасан (Алб)    
Вторник, 18.01.2011 - 5. Matchday
  13:00 h Македонија У-17(ж)  0 - 2  Србија У-17(ж)    
  15:00 h Македонија(ж)  1 - 4  Србија(ж)    
Сабота, 22.01.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Хоризонт Турново  3 - 0  Тиверија Has match summary  
Понеделник, 24.01.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Силекс  2 - 0  Осогово Has match summary  
Среда, 26.01.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Кожуф Миравци  0 - 4  Металург Has match summary  
Четврток, 27.01.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Скопје  1 - 1  Силекс Has match summary  
  14:00 h Гоблен Јуниор  0 - 3  Вардар Has match summary  
Сабота, 29.01.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Осогово  0 - 0  Беласица Has match summary  
  15:00 h Пакси (Унг)  2 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
  15:00 h Кожуф Миравци  2 - 2  ГФК Тиквеш 09 Has match summary  
Недела, 30.01.2011 - 5. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  3 - 0  Гостивар Has match summary  
  14:00 h Силекс  1 - 0  Гоблен Јуниор Has match summary  
  15:00 h Тиверија  1 - 5  Металург Has match summary  
Понеделник, 31.01.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Таврија (Укр)  2 - 2  Шкендија 79 Has match summary  
Вторник, 01.02.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Работнички  1 - 0  Хајдук Кула (Срб) Has match summary  
  15:00 h Охрид 2004  1 - 1  Јавор (Срб) Has match summary  
Среда, 02.02.2011 - 5. Matchday
  14:30 h Тиверија  1 - 2  Беласица Has match summary  
  15:00 h Таргу Муреш (Ром)  1 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
  15:30 h Астра Плоешти (Ром)  2 - 0  Хоризонт Турново Has match summary  
Четврток, 03.02.2011 - 5. Matchday
  13:30 h Јавор (Срб)  0 - 0  Смедерево (Срб) Has match summary  
  14:00 h ГФК Тиквеш 09  0 - 4  БСК Борча (Срб) Has match summary  
  15:00 h Охрид Лоте  2 - 1  Напредок Has match summary  
Петок, 04.02.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Охрид 2004  0 - 2  Силекс Has match summary  
  15:00 h Викторија Бранешти (Ром)  0 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
Сабота, 05.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Ренова  0 - 2  Јавор (Срб) Has match summary  
  12:00 h ЖФК Б.Извори (ЕФ)  3 - 1  ЖФК Топ Гол Has match summary  
  14:00 h Кожуф Миравци  1 - 3  БСК Борча (Срб)    
  14:30 h Напредок  1 - 0  Силекс Has match summary  
  14:30 h ГФК Тиквеш 09  0 - 2  Брегалница 2008 Has match summary  
  15:30 h Восток Каменогорск (Каз)  1 - 1  Хоризонт Турново Has match summary  
Недела, 06.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Осогово  1 - 1  Баби    
  13:00 h ЖФК Младост (O)  1 - 4  ЖФК Кочани Has match summary  
  14:00 h Смедерево (Срб)  1 - 0  Хајдук Кула (Срб) Has match summary  
  14:00 h Охрид Лоте  3 - 1  Еуромилк Г.Л. Has match summary  
  14:00 h Беласица  1 - 0  Брегалница 2008 Has match summary  
  15:00 h  2 - 3  Работнички Has match summary  
  15:00 h 11 Октомври  1 - 2  Пелистер Has match summary  
  15:00 h Нов Зелен Даб  1 - 6  Лисолај 2010    
  15:30 h Хајдук (Л)  1 - 3  Младост (Б)    
  15:30 h Вулкан Спорт  5 - 1  Мазатар    
  15:30 h Локомотива Бент.  1 - 1  Маџари Солид.    
Понеделник, 07.02.2011 - 5. Matchday
  12:30 h Охрид 2004  3 - 2  Ренова Has match summary  
  15:00 h Влaзними (С)  0 - 6  Смедерево (Срб)    
  15:00 h Рудар Приједор (БиХ)  1 - 0  Вардар Has match summary  
  15:30 h Таргу Муреш (Ром)  2 - 1  Хоризонт Турново Has match summary  
Вторник, 08.02.2011 - 5. Matchday
  14:30 h Напредок  1 - 1  Јавор (Срб) Has match summary  
  15:00 h Брегалница 2008  0 - 2  БСК Борча (Срб)    
Среда, 09.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Металург    Смедерево (Срб) Has match summary  
  12:00 h Охрид 2004  1 - 1  Еуромилк Г.Л. Has match summary  
  14:30 h Ренова  1 - 1  Хајдук Кула (Срб) Has match summary  
  15:00 h Гангвон (Ј.Кор)  0 - 1  Работнички Has match summary  
  15:00 h Тиверија  1 - 0  Гостивар    
  15:00 h Баби  0 - 2  Осогово    
  15:00 h Скопје  2 - 0  Локомотива Бент.    
  15:00 h ГФК Тиквеш 09  0 - 1  11 Октомври Has match summary  
  15:00 h Винјани (Хрв)  0 - 1  Вардар Has match summary  
  15:30 h Делта Тулчеа (Ром)  1 - 1  Хоризонт Турново Has match summary  
Четврток, 10.02.2011 - 5. Matchday
  13:00 h Силекс  0 - 1  Јавор (Срб) Has match summary  
  15:30 h Металург  1 - 0  Еуромилк Г.Л. Has match summary  
Петок, 11.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Напредок  0 - 1  Ренова Has match summary  
  14:00 h Охрид Лоте  4 - 3  Влaзними (С)    
  14:00 h Охрид 2004  0 - 1  Смедерево (Срб)    
  15:00 h Кожуф  1 - 4  Беласица    
  15:30 h  2 - 0  Хоризонт Турново Has match summary  
  16:00 h Стефан Толески  2 - 1  Мазатар    
Сабота, 12.02.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Враништа млад.  2 - 5  Караорман    
  15:00 h Тетекс  1 - 2  Металург Has match summary  
  15:00 h Тиверија  0 - 2  БСК Борча (Срб)    
  15:00 h Рудар Какањ (БиХ)  3 - 0  Вардар    
  15:00 h Брегалница 2008  2 - 2  11 Октомври    
  15:00 h Кожуф Миравци  2 - 1  Гостивар    
  15:00 h Добрушево  0 - 3  Новаци 2005 Has match summary  
  15:00 h Подмочани  3 - 1  Шкупи 1927    
  15:30 h Валчеа (Ром)  1 - 2  Работнички    
  15:30 h ГФК Тиквеш 09  1 - 0  Пелистер    
  15:30 h Марино  3 - 4  Локомотива Бент.    
  15:30 h Македонија ЃП  2 - 0  Славија    
Недела, 13.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Лисолај  1 - 1  КСК Крклино    
  12:00 h Тетекс  1 - 2  Смедерево (Срб)    
  14:00 h Лажец  5 - 5  Млад Разарач    
  14:00 h Победа (И)  5 - 3  Пелагонија (ДС)    
  14:00 h Злести  2 - 4  Мазатар    
  14:30 h Силекс  0 - 0  Хајдук Кула (Срб) Has match summary  
  15:00 h Влaзними (С)  0 - 3  Металург Has match summary  
  15:00 h Марино  2 - 3  Маџари Солид.    
  15:00 h Млекар  3 - 1     
  15:00 h Вардар (Н)  4 - 3  Бабуна    
  15:30 h Вулкан Спорт  5 - 3  Стефан Толески    
Понеделник, 14.02.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Хрватски Драговољац (Хрв)  5 - 0  Вардар    
  15:00 h ГФК Тиквеш 09  2 - 4  Шкендија 79    
  15:00 h Влaзрими (К)  0 - 1  Дрита    
  15:30 h Осогово  1 - 0  Гостивар    
Вторник, 15.02.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Охрид Лоте  0 - 0  Тетекс    
  14:00 h Пелистер  1 - 1  Хиси (Кос)    
  15:00 h  0 - 1  Работнички    
  15:30 h Вулкан Спорт  1 - 2  Лешани    
  15:30 h Змај Макарска (Хрв)  1 - 1  Вардар    
Среда, 16.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Тетекс  1 - 1  Хајдук Кула (Срб) Has match summary  
  13:00 h Металург  2 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
  15:00 h Шибеник (Хрв)  2 - 3  Вардар    
  15:00 h Шкендија 79  2 - 0     
  15:00 h Новаци 2005  0 - 0  11 Октомври    
  15:30 h Тиверија  0 - 0  Хоризонт Турново    
  15:30 h Маџари Солид.  0 - 4  Македонија ЃП    
  15:30 h Марино  1 - 3  Скопје    
Четврток, 17.02.2011 - 5. Matchday
  14:00 h Тетекс  0 - 0  Силекс Has match summary  
  14:00 h Охрид 2004  2 - 4  Брегалница 2008    
  15:30 h Ренова  0 - 0  Фљамуртари Приштина (Кос)    
  16:00 h Дрита  1 - 2  Хиси (Кос)    
Петок, 18.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Ренова  0 - 1  Пролетер Нови Сад (Срб)    
  14:00 h Металург  0 - 0  Хиси (Кос)    
  15:00 h Хоризонт Турново  0 - 0  Шкендија 79    
  15:00 h Скопје  1 - 0  Македонија (Репрезентација-аматери)    
  15:30 h ГФК Тиквеш 09  2 - 1     
Сабота, 19.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h ЖФК Топ Гол  2 - 2  ЖФК Победа П.    
  13:00 h Охрид 2004  1 - 2  Металург    
  13:00 h Македонија ЃП  1 - 1  Скопје    
  14:00 h Напредок  1 - 0  11 Октомври    
  14:30 h Брегалница 2008  0 - 0  Земун (Срб)    
  15:00 h Новаци 2005  1 - 0  Могила Би Милк    
  15:30 h Тиверија (млад.)  1 - 1  Македонија U - 17    
  15:30 h ГФК Тиквеш 09  3 - 0  ГФК Неготино    
  15:30 h Златни Деца  3 - 3  Буковски Ливади    
  16:00 h Кораб  1 - 2  Фљамуртари Приштина (Кос)    
Недела, 20.02.2011 - 5. Matchday
  11:30 h Охрид 2004 (млад.)  1 - 0  Инџија Б-тим (Срб)    
  12:00 h Охрид Лоте  2 - 5  Ренова    
  12:00 h Осогово  3 - 1     
  13:30 h Напредок (Н)  2 - 4  Пелагонија (ДС)    
  14:00 h ЖФК Победа П.  1 - 1  ЖФК Б.Извори (ЕФ)    
  14:00 h Дрита  1 - 0  Гостивар    
  14:00 h Силекс  0 - 2  Пролетер Нови Сад (Срб)    
  14:00 h Илинден  2 - 1  Локомотива Бент.    
  14:00 h Лисолај  4 - 3  КСК Крклино    
  14:00 h Карбинци  3 - 4  Бабуна    
  14:30 h Вулкан Спорт  4 - 1  Вапила    
  15:00 h Добрушево  2 - 2     
  15:00 h ЖФК Наше Такси  4 - 0  ЖФК Наше Такси Б    
  15:00 h Пелистер  1 - 0  11 Октомври    
  15:30 h Поешево  3 - 3  Кравари    
  15:30 h Караорман  0 - 1  Подмочани    
  15:30 h Лудогорец (Буг)  3 - 0  Хоризонт Турново    
Понеделник, 21.02.2011 - 5. Matchday
  15:30 h Влaзними (С)    Фљамуртари Приштина (Кос) Has match summary  
Среда, 23.02.2011 - 5. Matchday
  13:00 h Охрид 2004 (млад.)  0 - 6  Пролетер Нови Сад (Срб)    
  15:00 h Динамо Врање (Срб)  1 - 1  Тетекс    
  15:00 h Дрита   -   Руфеја    
  15:00 h Брегалница (Д)  3 - 2     
Четврток, 24.02.2011 - 5. Matchday
  15:00 h Охрид Лоте  4 - 2  Кораб    
Петок, 25.02.2011 - 5. Matchday
  15:30 h Караорман  1 - 3  Пролетер Нови Сад (Срб)    
Сабота, 26.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Напредок  0 - 4  Пролетер Нови Сад (Срб)    
  13:00 h ГФК Тиквеш 09  1 - 1  Срем (Срб)    
  13:00 h Подмочани  2 - 0  МФК Битола (млад.)    
  14:00 h  0 - 3  Новаци 2005    
  14:30 h Брегалница 2008  2 - 1  Локомотива Бент.    
  15:00 h Работнички  2 - 1  Напредак Крушевац (Срб)    
  15:00 h Едесаикос (Грц)  1 - 3  Тиверија    
  15:00 h Скопје   -   Хоризонт Турново    
  15:00 h Тетекс   -   Динамо Врање (Срб)    
  15:00 h Вардар  1 - 1  Пелистер    
  15:00 h Влaзними (С)  0 - 0  Охрид 2004    
Недела, 27.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Осогово  3 - 2  Гоце Делчев (С)    
  12:30 h ЖФК Топ Гол  1 - 1  ЖФК Б.Извори (ЕФ)    
  13:00 h Пелистер  1 - 1  Срем (Срб)    
  15:00 h Еуромилк Г.Л.   -   Дрита    
  15:00 h Стефан Толески  1 - 0  Охрид Лоте    
  15:00 h Вардар  1 - 1  ГФК Тиквеш 09    
  15:30 h Карбинци  3 - 2  Астибо    
  15:30 h Дебрца  7 - 3  Напредак Крушевац (Срб)    
Понеделник, 28.02.2011 - 5. Matchday
  12:00 h Охрид Лоте  0 - 2  Напредок    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер