Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари- Февруари 2017 г. (01.01.2017 - 28.02.2017)

Среда, 18.01.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Пелистер  2 - 0  Шкендија 79 Has match summary  
Петок, 20.01.2017 - 9. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  2 - 1  Работнички    
Недела, 22.01.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Ренова  2 - 2  Македонија ЃП    
Понеделник, 23.01.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Пелистер  0 - 0  Новаци 2005 Has match summary  
Вторник, 24.01.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Шкендија 79  1 - 2  Кабала (Азе) Has match summary  
  14:00 h Вардар  0 - 1  Стеауа (Ром) Has match summary  
Среда, 25.01.2017 - 9. Matchday
  13:00 h Ренова  2 - 0  Шкупи 1927 Has match summary  
  13:00 h Борец 1919  1 - 2  Вардар (Н)    
  14:00 h Победа  1 - 1  Новаци 2005 Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  1 - 1  Хоризонт Турново Has match summary  
Сабота, 28.01.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Вардар  1 - 1  Амкар Перм (Рус) Has match summary  
  14:00 h Хоризонт Турново  0 - 3  Вардар (Н)    
  15:00 h Шкендија 79  1 - 2  Термалика (Пол) Has match summary  
Недела, 29.01.2017 - 9. Matchday
  10:30 h Работнички  3 - 2  Дњипро (Укр) Has match summary  
  12:00 h Победа  1 - 3  Борац Чачак (Срб) Has match summary  
  17:00 h Пелистер  0 - 0  Монтана (Буг)    
Понеделник, 30.01.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Шкупи 1927  2 - 0  Новаци 2005 Has match summary  
  13:00 h Брегалница 2008  1 - 0  Ботев Пловдив (Буг)    
  13:00 h Силекс  0 - 0  Шиник (Рус)    
Вторник, 31.01.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Победа  1 - 3  Спартак ЗК Суботица (Срб) Has match summary  
  12:00 h Македонија ЃП  1 - 1  Борац Ч. (Срб) Has match summary  
  14:00 h Работнички  2 - 0  Терек Грозни (Рус) Has match summary  
Среда, 01.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Ренова  0 - 4  Младост Подгорица (ЦГ) Has match summary  
  14:00 h Пелистер  2 - 2  Ботев Враца (Буг) Has match summary  
  14:00 h Шкендија 79  2 - 0  Подбрезова (Слк) Has match summary  
  14:00 h Силекс  0 - 0  Динамо Тбилиси (Гру)    
  14:00 h Академија Пандев  0 - 2  Шахтјор У-21 (Укр)    
  14:30 h Победа  0 - 3  Крупа (БиХ) Has match summary  
Четврток, 02.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Шкупи 1927  2 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
  14:00 h Вардар  2 - 3  Дукла (Чеш) Has match summary  
  14:00 h Работнички  0 - 0  МТК (Унг) Has match summary  
Петок, 03.02.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Вардар  0 - 1  Хајдук (Хрв)    
Сабота, 04.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Ренова  3 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
  13:00 h Победа  1 - 2  Влазрими 77 Has match summary  
  13:00 h Осогово  0 - 1  Еуромилк Г.Л.    
  14:00 h Пелистер  2 - 2  Кајзар Кизилорда (Каз) Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  4 - 2  Вождовац (Срб)    
  14:00 h Новаци 2005  1 - 0  ГФК Гостивар Has match summary  
  15:00 h Борац Чачак (Срб)  3 - 0  Спартак ЗК Суботица (Срб) Has match summary  
Недела, 05.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Шкупи 1927  3 - 2  Крупа (БиХ) Has match summary  
  13:00 h Шкендија 79  2 - 1  Окжептес (Каз)    
  14:00 h Пелистер  1 - 1  Фероникел (Кос)    
  14:00 h Вардар  2 - 1  Анжи (Рус) Has match summary  
  17:00 h Силекс  0 - 1  Балмазујварош (Унг)    
  17:00 h Брегалница 2008  3 - 1  Хоризонт Турново    
  17:00 h Кит Го  3 - 2  Вардар (Н)    
Вторник, 07.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Ренова  1 - 2  Крупа (БиХ) Has match summary  
  12:00 h Струга Трим Лум  2 - 1  Шкупи 1927    
  14:30 h Младост Подгорица (ЦГ)  3 - 4  Борац Чачак (Срб) Has match summary  
Среда, 08.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Шкупи 1927  3 - 1  Борац Чачак (Срб) Has match summary  
  14:00 h Пелистер  1 - 1  Нефтохимик (Буг) Has match summary  
  14:00 h ГФК Гостивар  2 - 2  Тетекс Has match summary  
  14:00 h Вардар  2 - 1  Локомотив Пловдив (Буг)    
  14:00 h Динамо Загреб (Хрв)  4 - 1  Силекс    
Четврток, 09.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Спартак ЗК Суботица (Срб)  2 - 1  Крупа (БиХ) Has match summary  
  13:00 h Хоризонт Турново   -   Победа Has match summary  
  14:00 h Вардар  1 - 3  Терек Грозни (Рус) Has match summary  
Петок, 10.02.2017 - 9. Matchday
  11:00 h Ренова  1 - 1  Новаци 2005 Has match summary  
  12:00 h Македонија ЃП  1 - 1  Младост Подгорица (ЦГ) Has match summary  
  13:00 h ГФК Гостивар  2 - 0  Скопје    
  14:00 h Академија Пандев  0 - 0  Нефтохимик (Буг)    
Сабота, 11.02.2017 - 9. Matchday
  12:00 h Влазрими 77  0 - 0  Новаци 2005 Has match summary  
  12:00 h Струга Трим Лум  0 - 0  Младост Подгорица (ЦГ) Has match summary  
Понеделник, 13.02.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Хоризонт Турново  0 - 4  Царско Село (Буг) Has match summary  
Среда, 15.02.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Влазрими 77  0 - 0  Тетекс Has match summary  
Петок, 17.02.2017 - 9. Matchday
  13:00 h Борец 1919  4 - 3  Кит Го Has match summary  
Сабота, 18.02.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Скопје  1 - 1  ГФК Гостивар    
Недела, 19.02.2017 - 9. Matchday
  14:00 h Струга Трим Лум  0 - 1  Влазрими 77    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер