Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Март 2019 г. (01.01.2019 - 31.03.2019)

Среда, 16.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Ренова  1 - 2  Шкендија 79 Has match summary  
Петок, 18.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Љапи (Кос)  8 - 0  Гоблен    
Сабота, 19.01.2019 - 26. Matchday
  14:00 h Вардар  1 - 2  Иртиш Павлодар (Каз) Has match summary  
Недела, 20.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Академија Пандев  5 - 0  Беласица П. (Буг) Has match summary  
  13:00 h Шкендија 79  2 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
  14:00 h Шкупи 1927  1 - 3  Сепанах (Иран) Has match summary  
Вторник, 22.01.2019 - 26. Matchday
  13:30 h Ренова  2 - 2  Победа Has match summary  
  14:00 h Вардар  1 - 3  Сумгаит ((Азе) Has match summary  
Среда, 23.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Академија Пандев  1 - 1  Струмска Слава (Буг) Has match summary  
  14:00 h Шкупи 1927  2 - 1  Политехника (Ром) Has match summary  
Петок, 25.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Ренова  5 - 2  Деволи (Алб)    
  13:30 h Македонија ЃП  1 - 2  Шахтер Караганди (Каз) Has match summary  
  14:00 h Шкупи 1927  1 - 2  Челик    
Сабота, 26.01.2019 - 26. Matchday
  14:00 h Вардар  1 - 2  Миеѓ Легница (Пол)    
Недела, 27.01.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Лабуништа  3 - 0  Кораб Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  2 - 0  ЦСКА Москва У21 (Рус) Has match summary  
Понеделник, 28.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Работнички  1 - 3  Олимпик Доњецк (Укр)    
  13:00 h Ренова  4 - 0  Гостивар Has match summary  
  13:30 h Македонија ЃП  0 - 1  Ботев Враца (Буг)    
  14:00 h Вардар  0 - 2  Черно Море (Буг) Has match summary  
  15:00 h Струга Трим Лум  1 - 0  Гоблен Has match summary  
Вторник, 29.01.2019 - 26. Matchday
  18:00 h Шкендија 79  2 - 0  Оренбург (Рус) Has match summary  
Среда, 30.01.2019 - 26. Matchday
  14:00 h Брегалница 2008  0 - 0  Кит Го Has match summary  
  14:00 h Вардар  1 - 1  Подбрезова (Слк)    
  14:00 h Беласица  1 - 1  Петролул (Ром)    
  17:00 h Академија Пандев  0 - 1  Напредок Крушевац (Срб)    
Четврток, 31.01.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Борец Велес  1 - 0  Детонит Has match summary  
  14:00 h Кожуф Гевгелија  0 - 1  Победа    
  14:00 h Македонија ЃП  1 - 2  Арка Гдиња (Пол)    
  14:00 h Генч Калемлер Спорт  0 - 0  Вардар (Ф)    
Петок, 01.02.2019 - 26. Matchday
  11:00 h Академија Пандев  1 - 1  Сабуртало (Гру) Has match summary  
  13:00 h Беласица  1 - 4  Локомотив Пловдив (Буг)    
  16:00 h Работнички  2 - 1  Сабуртало (Гру) Has match summary  
Сабота, 02.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Работнички  0 - 2  Поханг Стилерс (Ј. Кор) Has match summary  
  14:00 h Вардар  2 - 3  Александрија (Укр) Has match summary  
  14:00 h Македонија ЃП (млад.)  1 - 4  Тетекс    
  18:30 h Шкупи 1927  1 - 1  Сараево (БиХ) Has match summary  
Недела, 03.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Борец Велес  1 - 2  Генч Калемлер Спорт Has match summary  
  13:00 h Ренова  0 - 0  Лабуништа Has match summary  
  13:00 h Гоблен  0 - 2  Лирија Призрен (Кос) Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  1 - 0  Локомотив Ташкент (Узб) Has match summary  
  14:00 h Победа  2 - 0  Тиквеш Has match summary  
  14:00 h Вардар (Ф)  1 - 3  Влазрими 77 Has match summary  
Понеделник, 04.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Силекс  4 - 0  Деволи (Алб) Has match summary  
Вторник, 05.02.2019 - 26. Matchday
  09:00 h Гоблен  3 - 5  Феризај (Кос) Has match summary  
  13:00 h Беласица  1 - 4  Царско Село (Буг)    
  14:00 h Работнички  1 - 2  Црвена Звезда (Срб) Has match summary  
Среда, 06.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Брегалница 2008  0 - 3  Металац ГМ (Срб) Has match summary  
  12:00 h Ренова  4 - 0  Пелистер    
  13:00 h Лузи 2008 (Алб)  1 - 1  Гоблен Has match summary  
  13:00 h Академија Пандев  2 - 1  Каменица Саса    
  14:00 h Победа  1 - 0  Гостивар    
  14:30 h Кожуф Гевгелија  0 - 0  Кит Го    
  15:00 h Струга Трим Лум  1 - 1  Силекс Has match summary  
Четврток, 07.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Борец Велес  1 - 0  Тетекс Has match summary  
  13:00 h Пелистер  2 - 0  Црно Буки ЗЛ    
Петок, 08.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Брегалница 2008  4 - 1  Генч Калемлер Спорт Has match summary  
  13:30 h Тиквеш  0 - 0  Беласица Has match summary  
Сабота, 09.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Гостивар  1 - 2  Кораб    
  13:00 h Шкупи 1927  1 - 0  Гњилане (Кос)    
  14:00 h Силекс  2 - 0  Влазрими 77 Has match summary  
Недела, 10.02.2019 - 26. Matchday
  12:30 h Брегалница 2008  1 - 1  Лабуништа Has match summary  
  13:00 h Беласица  0 - 0  Кит Го    
  13:00 h Победа  1 - 2  Пелистер Has match summary  
  13:00 h Ренова  7 - 1  Тетекс Has match summary  
  13:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 2  Македонија ЃП Has match summary  
  14:00 h Академија Пандев  6 - 1  Вардар    
  15:00 h Струга Трим Лум  0 - 1  Борец Велес Has match summary  
Понеделник, 11.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Генч Калемлер Спорт  0 - 1  Металац ГМ (Срб) Has match summary  
Вторник, 12.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Брегалница 2008  3 - 1  Борец Велес Has match summary  
  13:00 h Гостивар  1 - 0  Каменица Саса Has match summary  
Среда, 13.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Црно Буки ЗЛ  0 - 2  Тиквеш    
  13:00 h Лабуништа  0 - 0  Партизан (О)    
Петок, 15.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Борец Велес  0 - 1  Металац ГМ (Срб) Has match summary  
Сабота, 16.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Осогово  2 - 1  Плачковица    
  13:00 h Струга Трим Лум  3 - 0  Дрита Has match summary  
  13:00 h Црно Буки ЗЛ  5 - 0  Тополчани    
  13:00 h Пирин Благоевград (Буг)  3 - 0  Каменица Саса    
  13:00 h Тиквеш  1 - 1  Кит Го    
  14:00 h Гостивар  3 - 3  Скопје Has match summary  
  14:30 h Кораб  1 - 1  Влазрими 77 Has match summary  
Недела, 17.02.2019 - 26. Matchday
  12:00 h Пелистер  4 - 1  Тетекс Has match summary  
  13:00 h Слога 1934 (В)  0 - 3  Детонит    
Среда, 20.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Скопје  1 - 1  Колубара (Срб) Has match summary  
  14:30 h Струга Трим Лум  1 - 1  Влазрими 77 Has match summary  
Четврток, 21.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Караорман  1 - 2  Тетекс Has match summary  
Петок, 22.02.2019 - 26. Matchday
  14:00 h Скопје  0 - 1  Борец Велес Has match summary  
Сабота, 23.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Брегалница 2008  0 - 1  Гоблен Has match summary  
Недела, 24.02.2019 - 26. Matchday
  11:00 h Струга Трим Лум  2 - 1  Тетекс Has match summary  
  13:30 h Лабуништа  2 - 2  Влазрими 77 Has match summary  
Среда, 27.02.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Тиквеш  1 - 2  Пелистер Has match summary  
Сабота, 02.03.2019 - 26. Matchday
  13:00 h Борец Велес  5 - 0  Гоблен    
  13:00 h Осогово  1 - 2  Детонит    
  14:00 h Генч Калемлер Спорт  1 - 0  Брегалница 2008    
  14:00 h Раднички Зрењанин (Срб)  1 - 0  Љуботен Has match summary  
  14:30 h Тетекс  0 - 0  Кит Го Has match summary  
  15:00 h Струга Трим Лум  2 - 0  Гостивар Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер