Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 1 лига Распоред/Резултати

1. МФЛ 2019/20
Match Schedule for Академија Пандев

MD Date Time Home Team   Away TeamResult  
1 10.08.2019 17:30 h Академија Пандев - Шкендија 791-0 thumbs_up.png
2 18.08.2019 17:00 h Македонија ЃП - Академија Пандев0-0 draw.png
3 25.08.2019 17:00 h Академија Пандев - Борец Велес2-0 thumbs_up.png
4 31.08.2019 16:30 h Работнички - Академија Пандев1-2 thumbs_up.png
5 14.09.2019 15:30 h Академија Пандев - Ренова2-0 thumbs_up.png
6 18.09.2019 15:30 h Струга Трим Лум - Академија Пандев0-0 draw.png
7 22.09.2019 15:30 h Академија Пандев - Шкупи 19270-0 draw.png
8 29.09.2019 15:00 h Вардар - Академија Пандев1-0 thumbs_down.png
9 05.10.2019 15:00 h Академија Пандев - Силекс2-0 thumbs_up.png
10 19.10.2019 14:30 h Шкендија 79 - Академија Пандев0-1 thumbs_up.png
11 23.10.2019 14:30 h Академија Пандев - Македонија ЃП4-0 thumbs_up.png
12 27.10.2019 13:30 h Борец Велес - Академија Пандев1-0 thumbs_down.png
13 02.11.2019 13:30 h Академија Пандев - Работнички1-1 draw.png
14 09.11.2019 13:00 h Ренова - Академија Пандев1-1 draw.png
15 24.11.2019 13:00 h Академија Пандев - Струга Трим Лум1-1 draw.png
16 27.11.2019 13:00 h Шкупи 1927 - Академија Пандев3-1 thumbs_down.png
17 01.12.2019 13:00 h Академија Пандев - Вардар0-3 thumbs_down.png
18 07.12.2019 13:00 h Силекс - Академија Пандев3-1 thumbs_down.png
19 16.02.2020 14:00 h Академија Пандев - Шкендија 791-2 thumbs_down.png
20 23.02.2020 13:00 h Македонија ЃП - Академија Пандев1-0 thumbs_down.png
21 01.03.2020 14:00 h Академија Пандев - Борец Велес0-0 draw.png
22 07.03.2020 14:00 h Работнички - Академија Пандев1-0 thumbs_down.png
23 11.03.2020 14:00 h Академија Пандев - Ренова-  
24 15.03.2020 14:30 h Струга Трим Лум - Академија Пандев-  
25 18.03.2020 14:30 h Академија Пандев - Шкупи 1927-  
26 21.03.2020 14:30 h Вардар - Академија Пандев-  
27 05.04.2020 15:30 h Академија Пандев - Силекс-  
28 11.04.2020 15:30 h Шкендија 79 - Академија Пандев-  
29 15.04.2020 15:30 h Академија Пандев - Македонија ЃП-  
30 18.04.2020 16:00 h Борец Велес - Академија Пандев-  
31 22.04.2020 16:00 h Академија Пандев - Работнички-  
32 25.04.2020 16:00 h Ренова - Академија Пандев-  
33 03.05.2020 16:00 h Академија Пандев - Струга Трим Лум-  
34 10.05.2020 16:30 h Шкупи 1927 - Академија Пандев-  
35 17.05.2020 16:30 h Академија Пандев - Вардар-  
36 24.05.2020 16:30 h Силекс - Академија Пандев-  


:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер