3 МФЛ - Север: Маџари Солидарност торпедиран!

Понеделник, 17 Октомври 2011 19:04
Печати

Имено лидерот Маџари беше декласиран на свој терен од тимот на Марино со резултат 1-5 со што во прашање ја доведе лидерската поиција која може да биде загрозена од тимот на Славија кој заостанува само 3 бода но има и натпревар помалку кој ќе го одигра во вторник против тимот на Албарса. Во преостанатите натпревари се постигнаа следниве резултати: Алумина-Башкими 0-0, Илинден-Карпош 2-0, Кадино-Цементарница 4-2, Раштак-Аеродром 2-1, Беса-Бутел 3-0, Бунарџик-Фортуна 1-2, и Драчево-Шкендија А. 2-0.

 

Последно освежено на Понеделник, 17 Октомври 2011 20:04