3 МФЛ - Север : Одигран заостанатиот натпревар Албарса - Славија

Вторник, 18 Октомври 2011 19:34
Печати

На овој натпревар подобри беа домаќините кои заслужено го освоија трите бода. По водството од 1-0 на полувреме , домаќините  продолжија со нападите што во 65 мин. резултираше со втор погодок и водство од 2-0. При крајот на натпреварот, гостинската екипа намали 2-1, што беше и конечен резултат.

 

Последно освежено на Вторник, 18 Октомври 2011 19:58