Macedonian Albanian English German Italian

  

Резултати 16. коло 3. МФЛ Исток

Викендов се одигра 16. коло во 3. МФЛ Исток. ...
Повеќе...

Резултати 14. коло 3. МФЛ - Југ

Викендов се одигра 14. коло во 3. МФЛ - Југ. ...
Повеќе...

Одиграни куп натпревари во младинските категории

Одиграни 1/8 финалните куп натпревари во младинските категории. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига пионери и помлади пионери

Одиграно првото коло во супер лигата кај пионерите  и помладите пионери. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига младинци и кадети

Одиграно првото коло во супер лигата во младинска и кадетска конкуренција....
Повеќе...

Home

Македонскиот фудбал на дланка!

Општински лиги: Резултати и табели

Среда, 25 Март 2015 08:53
Печати PDF

Викендов се одиграа натпревари во неколку Општински лиги во Македонија.

Последно освежено ( Среда, 25 Март 2015 09:18 ) Повеќе...
 

Викендов продолжуваат натпреварите во третите лиги

Петок, 13 Март 2015 11:10
Печати PDF

Со натпреварите од 12. коло викендов продолжуваат натпреварите во третите лиги.

Последно освежено ( Петок, 13 Март 2015 11:22 ) Повеќе...
 

Одиграни првите полуфинални Куп натпревари во младинските категории

Среда, 18 Март 2015 20:39
Печати PDF

Денес се одиграа првите полуфинални Куп натпревари во младинските категории.

Последно освежено ( Среда, 18 Март 2015 21:03 ) Повеќе...
 

Викендов започнува македонската фудбалска пролет

Петок, 27 Февруари 2015 21:00
Печати PDF

Викендов продолжуваат возбудувањата во Првата и Втората МФЛ.

Последно освежено ( Петок, 27 Февруари 2015 21:15 ) Повеќе...
 


Страница 5 од 134
Банер
Банер