Macedonian Albanian English German Italian

  

Резултати 16. коло 3. МФЛ Исток

Викендов се одигра 16. коло во 3. МФЛ Исток. ...
Повеќе...

Резултати 14. коло 3. МФЛ - Југ

Викендов се одигра 14. коло во 3. МФЛ - Југ. ...
Повеќе...

Одиграни куп натпревари во младинските категории

Одиграни 1/8 финалните куп натпревари во младинските категории. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига пионери и помлади пионери

Одиграно првото коло во супер лигата кај пионерите  и помладите пионери. ...
Повеќе...

Резултати 1. коло Супер лига младинци и кадети

Одиграно првото коло во супер лигата во младинска и кадетска конкуренција....
Повеќе...

Home

Македонскиот фудбал на дланка!

Финалето на Купот во Прилеп!

Петок, 13 Мај 2011 17:43
Печати PDF

Финалето на купот наместо во Скопје, ќе се одигра во Прилеп.

Повеќе...
 

Одиграни првите 1/4 финални Куп натпревари во пионерска конкуренција

Четврток, 07 Април 2011 22:42
Печати PDF

Одиграни се првите 1/4 финални  Куп напревари во пионерска конкуренција.

 

Последно освежено ( Четврток, 07 Април 2011 22:58 ) Повеќе...
 

2. МФЛ: “11 Октомври по планот, изненадување во Охрид“

Недела, 08 Мај 2011 21:45
Печати PDF

Во 22-то коло од 2. МФЛ неколку изненадувачки резултати.

Последно освежено ( Вторник, 10 Мај 2011 13:05 ) Повеќе...
 

Футсал:Македонија - Естонија

Сабота, 22 Јануари 2011 18:07
Печати PDF

Македонската футсал репрезентација вечерва го игра вториот натпревар на претквалификацискиот турнир за ЕП 2011 год.

Последно освежено ( Сабота, 22 Јануари 2011 18:32 ) Повеќе...
 


Страница 133 од 134
Банер
Банер