Macedonian Albanian English German Italian

   Home

Резултати 1. коло Супер лига пионери и помлади пионери

Недела, 23 Август 2015 22:14
Печати PDF

Одиграно првото коло во супер лигата кај пионерите  и помладите пионери.

 

Резултати пионери 1. коло

Вардар - Работнички 1-0

Ренова - Пелистер 1-3 

Македонија - Шкендија 1-3

Шкупи - Академија Пандев 4-0 

Еуромилк - Металург 2-2

Победа - Милано 0-0

 

Резултати помлади пионери 1. коло

Вардар - Работнички 1-1

Ренова - Пелистер 1-0

Македонија - Шкендија 1-8

Шкупи - Академија Пандев 3-0

Еуромилк - Металург 1-5

Победа - Милано 3-1

Банер
Банер