Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 2. Лига Исток Познати финалистите во купот во младинските категории

Познати финалистите во купот во младинските категории

Петок, 05 Мај 2017 12:10
Печати PDF

Познати се финалистите во купот во младинските категории.

Сите финални натпревари ќе се одиграат во Охрид на СРЦ “Билјанини Извори“.

Распоред:
Младинци (У19) Куп финале
23.05. 2017 17:00 Охрид
Работнички - Академија Пандев

Кадети (У18) Куп финале
23.05. 2017 10:30 Охрид
Академија Пандев - Работнички

Пионери Куп финале
24.05. 2017 Охрид
Вардар - Работнички

Помлади пионери Куп финале
24.05. 2017 Охрид
Металург - Шкендија

Последно освежено на Четврток, 11 Мај 2017 19:44
Банер
Банер