Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 2. Лига Извлечени двојките за 2. МФЛ
Понеделник, 06 Август 2012 17:37
Печати PDF

Покрај за 1. МФЛ и за 1/16 финалето од Купот на Македонија, денеска во просториите на ФФМ беше извршена и ждрепката за двојките од 2. МФЛ.Во 1. коло кое на програмата е веќе в сабота со почеток во 17 часот се среќаваат:

 

Руфеја - Врапчиште
ГФК Гостивар - ГФК Тиквеш
Охрид 2004 - Победа Јуниор
Еуромилк ГЛ - Маџари Солидарност
11 Октомври - Новаци 2005
Корзо - Миравци
Македонија ЃП - Баби
Локомотива - Скопје

Последно освежено на Понеделник, 06 Август 2012 18:37
Банер
Банер