Macedonian Albanian English German Italian

   Home МФЛ 1 лига Распоред/Резултати

1. МФЛ 2022/23
Сабота, 08 Октомври 2022 14:00 h
 
Тиквеш vs Македонија ЃП
 

Match details
Match Date : Сабота, 08 Октомври 2022
Match Time : 14:00 h
 

Head-to-head

Тиквеш Stats Македонија ЃП
5 Current rank 7
14 Matches 13
7/1/6 W/D/L (Total) 4/5/4
6/1/1 W/D/L (Home) 2/4/1
1/0/5 W/D/L (Away) 2/1/3
22 Points 17
23 : 19 Goals 15 : 14
4 Difference 1
Тиквеш - Македонија ЃП 4:0 Highest won home Македонија ЃП - Победа 4:1
Тиквеш - Шкендија 79 1:3 Highest loss home Македонија ЃП - Силекс 0:1
Победа - Тиквеш 0:1 Highest won away Победа - Македонија ЃП 1:3
Работнички - Тиквеш 2:0 Highest loss away Тиквеш - Македонија ЃП 4:0


History of matches
Пријателски натпревари
19 Понеделник, 14. Декември 2015 13:00 Македонија ЃП - Тиквеш 2 - 2
2. МФЛ 2015/16
9 Сабота, 24. Октомври 2015 13:30 Тиквеш - Македонија ЃП 3 - 2
18 Сабота, 19. Март 2016 14:00 Македонија ЃП - Тиквеш 3 - 2
23 Недела, 17. Април 2016 16:00 Македонија ЃП - Тиквеш 0 - 0
Куп на РМ 2015/16
1 Среда, 30. Септември 2015 15:30 Македонија ЃП - Тиквеш 3 - 2
2 Среда, 21. Октомври 2015 14:30 Тиквеш - Македонија ЃП 0 - 0
1. МФЛ 2022/23
10 Сабота, 08. Октомври 2022 14:00 Тиквеш - Македонија ЃП 4 - 0


:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер