Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Февруари 2013 г. (01.01.2013 - 28.02.2013)

Понеделник, 21.01.2013 - 12. Matchday
  17:00 h Тетекс  0 - 0  Тараз (Каз) Has match summary  
Среда, 23.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Македонија ЃП 1932  2 - 2  ФК Силекс Has match summary  
  13:00 h ФК Шкупи 1927  2 - 0  Братство 07 (Ж)    
  17:00 h Хоризонт Турново  1 - 2  Нефчи Баку (Азе)    
Четврток, 24.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Тетекс  0 - 1  Етар (Буг)    
Сабота, 26.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Шкендија  0 - 0  Хајвалија (Кос)    
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 4  Рад Белград (Срб)    
Вторник, 29.01.2013 - 12. Matchday
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 0  Карабах (Азе)    
Среда, 30.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Работнички  1 - 1  Руфеја    
  13:00 h Ренова  1 - 2  Хајвалија (Кос)    
  13:00 h ФК Башкими 1947  0 - 4  ФК Гостивар    
  13:30 h ФК Македонија ЃП 1932  6 - 3  ФК Шкупи 1927    
Четврток, 31.01.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Брегалница 2008  3 - 1  ФК Еуромилк ГЛ    
  13:00 h ФК Скопје  1 - 0  Маџари Солид.    
Петок, 01.02.2013 - 12. Matchday
  11:00 h Кожуф Миравци  3 - 2  ФК Вардар    
  13:00 h Тетекс  0 - 4  Азал (Азејберџан)    
  17:00 h Хоризонт Турново  0 - 0  Пандури (Ром)    
Сабота, 02.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Локомотива Бент.  2 - 4  ФК Еуромилк ГЛ    
  13:00 h ГФК Осогово  0 - 3  ФК Силекс    
  13:00 h ФК Новаци 2005  0 - 6  ФК Пелистер    
  13:00 h ФК Работнички  1 - 1  ФК Гостивар    
Недела, 03.02.2013 - 12. Matchday
  12:00 h ФК Македонија ЃП 1932  3 - 3  Маџари Солид.    
  12:00 h  1 - 0  ФК Шкупи 1927    
  13:00 h ФК Дрита 94  1 - 0  ФК Влазрими Ј 1977    
  13:00 h ФК Брегалница 2008  1 - 0  Ренова    
  13:00 h Кожуф Миравци  1 - 1  11 Октомври    
  13:00 h  2 - 2  ФК Шкендија    
  14:00 h Охрид 2004  0 - 5  ФК Напредок    
Вторник, 05.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Хоризонт Турново  2 - 1  Вихрен Сандански (БУГ)    
Среда, 06.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Македонија ЃП 1932  2 - 0  Локомотива Бент.    
  13:00 h Кожуф Миравци  2 - 1  ФК Пелистер    
  15:00 h Охрид 2004  0 - 5  БСК Борча (Срб)    
Четврток, 07.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Еуромилк ГЛ  1 - 1  Металург    
  13:00 h ФК Напредок  5 - 1  ФК Дрита 94    
  13:00 h ФК Шкупи 1927  0 - 2  ФК Силекс    
  14:30 h ФК Пелистер  1 - 2  Колубара (Срб)    
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 3  Карадаг Локбатан (Азе)    
  17:00 h ФК Вардар  0 - 1  Минск (Блр)    
  17:00 h ФК Работнички  1 - 0  Зимбру (Мол)    
Сабота, 09.02.2013 - 12. Matchday
  12:30 h Локомотива Бент.  2 - 4  Металург    
  13:00 h ФК Силекс  3 - 0  11 Октомври    
  13:00 h Братство 07 (Ж)  2 - 1     
  13:00 h ФК Скопје  1 - 1  ФК Македонија ЃП 1932    
  13:00 h Маџари Солид.  1 - 3  Тетекс    
  14:30 h ФК Пелистер  2 - 2  ФК Тиверија    
  15:00 h ФК Дрита 94  0 - 1  БСК Борча (Срб)    
  17:00 h ФК Работнички  0 - 0  Поханг Стрелерс (Кор)    
  17:00 h Маџари Солид.  1 - 3  Тетекс    
Недела, 10.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Напредок  0 - 2  ФК Силекс    
  13:30 h ФК Караорман 2017  0 - 0  БСК Борча (Срб)    
  14:30 h Кожуф Миравци  3 - 1  Колубара (Срб)    
  17:00 h ГФК Гостивар  1 - 1  Нефчала (Азе)    
  17:00 h ФК Вардар  1 - 1     
  17:00 h ФК Работнички  1 - 1  Говерла Закарпатија (Укр)    
Понеделник, 11.02.2013 - 12. Matchday
  12:00 h Охрид 2004  1 - 2  11 Октомври    
  13:00 h Шкупи  1 - 2  Ренова    
  13:00 h Хоризонт Турново  3 - 2  Металург    
  14:00 h ФК Шкупи 1927  4 - 2  ФК Влазрими Ј 1977    
  14:30 h ФК Пелистер  1 - 1     
Вторник, 12.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Македонија ЃП 1932  0 - 2  Тетекс    
  13:00 h ГФК Гостивар  1 - 2  Ласк Линц (Авс)    
  14:00 h ФК Силекс  0 - 0  БСК Борча (Срб)    
  15:00 h ФК Караорман 2017  1 - 1  11 Октомври    
Среда, 13.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Маџари Солид.  1 - 1  ФК Еуромилк ГЛ    
  14:00 h ФК Вардар  1 - 1     
  15:00 h 11 Октомври  0 - 1  БСК Борча (Срб)    
Четврток, 14.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Пелистер  2 - 1  Руфеја    
  13:00 h ФК Напредок  0 - 1  ФК Шкупи 1927    
  13:00 h ГФК Тиквеш 09  2 - 3  ФК Тиверија    
Петок, 15.02.2013 - 12. Matchday
  11:00 h Ренова  1 - 1  БСК Борча (Срб) Has match summary  
  13:00 h Кожуф Миравци  0 - 4     
  13:00 h Баби  2 - 3  ФК Силекс    
  14:00 h  1 - 2  ФК Влазрими Ј 1977    
  15:00 h ФК Караорман 2017  1 - 1  Вардар (млад.)    
Сабота, 16.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Могила Би Милк  3 - 0  Работник    
  13:00 h ФК Дрита 94  2 - 1  Руфеја    
  13:00 h Маџари Солид.  4 - 1  Лепенец    
  13:00 h ГФК Тиквеш 09  1 - 2  ФК Борец 1919    
  17:00 h ФК Вардар  2 - 2  Чеалул (Ром)    
Недела, 17.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Младост (ЦД)  0 - 0  Работник    
  13:00 h Братство 07 (Ж)  0 - 3  11 Октомври    
  13:00 h ФК Новаци 2005  2 - 2  Поешево    
  13:00 h Локомотива Бент.  3 - 1  Металург (млад.)    
  13:00 h  2 - 1  Алумина    
  13:30 h ЖФК Младост (O)  0 - 1  ЖФК Единство    
  14:00 h ФК Росоман 83  3 - 1  ГФК Вардар (Н)    
  17:00 h ФК Работнички  1 - 3  Мордовија Саранск (Рус)    
Понеделник, 18.02.2013 - 12. Matchday
  14:00 h ФК Напредок  0 - 3  Ренова    
Вторник, 19.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Еуромилк ГЛ  2 - 2  ФК Пелистер    
Среда, 20.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Брегалница 2008  1 - 0  Хоризонт Турново    
  15:00 h Вулкан Спорт  4 - 1  ФК Сатеска    
  17:00 h ФК Росоман 83  1 - 3  ГФК Тиквеш 09    
  17:30 h ФК Вардар  2 - 5  ОФК Београд (Срб)    
Четврток, 21.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Напредок  4 - 3     
  13:00 h Охрид 2004  3 - 3  ФК Караорман 2017    
  13:00 h ФК Новаци 2005  1 - 1  Работник    
Сабота, 23.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h   -   Шкупи    
  13:00 h ФК Караорман 2017  0 - 3  ФК Шкупи 1927    
  13:00 h ФК Еуромилк ГЛ  3 - 1  ФК Борец 1919    
Недела, 24.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h ФК Брегалница 2008  1 - 3  ФК Силекс    
  13:00 h ФК Вардар  1 - 2  Тетекс    
  13:00 h ФК Големо Коњари  1 - 1  Братство 07 (Ж)    
  13:00 h  4 - 4  Влaзрими (К)    
  13:00 h Влaзними (С)  3 - 1  Лирија (З)    
  13:00 h ГФК Осогово  1 - 1     
  13:00 h Могила Би Милк  1 - 0  Новаци 2011    
  14:00 h ФК Пелистер  1 - 1  ФК Напредок    
  14:00 h Локомотива Бент.  0 - 1  Металург    
Вторник, 26.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Вулкан Спорт  3 - 3  Охрид 2004    
  13:00 h Младост (ЦД)  0 - 2  Работник    
Четврток, 28.02.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Охрид 2004  6 - 3  Вулкан Спорт    
  13:00 h Новаци 2011  1 - 2  Работник    
Недела, 03.03.2013 - 12. Matchday
  14:00 h Влaзними (С)  5 - 3  ФК Тетекс 1953    
  14:30 h Вулкан Спорт  3 - 3  Вапила    
Вторник, 05.03.2013 - 12. Matchday
  14:00 h Работник  2 - 3  ФК Преспа    
Сабота, 23.03.2013 - 12. Matchday
  13:00 h Маџари Солид.   -   Тетекс    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::

Последни вести

Банер
Банер