Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Март 2020 г. (01.01.2020 - 31.03.2020)

Вторник, 14.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h ФК Струга Трим Љум  0 - 2  Влазнија (Алб) Has match summary  
Среда, 15.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Феризај (Кос)  4 - 0  Ренова Has match summary  
Четврток, 16.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h ФК Шкупи 1927  0 - 0  Фљамуртари (Кос) Has match summary  
Сабота, 18.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h ФК Гостивар  0 - 2  Ренова Has match summary  
  13:00 h ФК Струга Трим Љум  4 - 0  Кораби (Алб) Has match summary  
  13:00 h ФК Работнички  2 - 2  ФК Борец 1919 Has match summary  
Недела, 19.01.2020 - 28. Matchday
  13:30 h ФК Шкупи 1927  0 - 0  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Понеделник, 20.01.2020 - 28. Matchday
  14:00 h Хајдук (Хрв)  3 - 1  ФК Вардар Has match summary  
Вторник, 21.01.2020 - 28. Matchday
  15:00 h Погон (Пол)  0 - 0  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Среда, 22.01.2020 - 28. Matchday
  15:00 h Висла К. (Пол)  1 - 1  ФК Силекс Has match summary  
Четврток, 23.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h ФК Борец 1919  1 - 1  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
  14:00 h Ренова  0 - 1  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  15:00 h Динамо Киев (Укр)  4 - 0  ФК Вардар Has match summary  
  15:00 h ФК Караорман 2017  0 - 3  Мачва (Срб) Has match summary  
Петок, 24.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Гостивар  4 - 3  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Ахал (Ткн)  2 - 0  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
  13:00 h Александрија (Укр)  5 - 0  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Сабота, 25.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Пелистер  1 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
  12:00 h ЦСКА Москва У21 (Рус)  2 - 6  ФК Силекс    
  13:00 h Пехчево  1 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  13:00 h Нефчи Кочкор (Кгс)  0 - 0  ФК Шкупи 1927    
  14:00 h ФК Работнички  3 - 1  ГФК Тиквеш 1930 Has match summary  
Недела, 26.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Балтика (Рус)  0 - 0  ФК АП Брера Has match summary  
  13:00 h Серед (Свк)  2 - 3  ФК Шкендија Has match summary  
  13:00 h Бачка Топола (Срб)  2 - 1  ФК Вардар Has match summary  
  13:00 h Ренова  5 - 0  Кораби (Алб) Has match summary  
Понеделник, 27.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Тетекс 1953  1 - 1  Кораби (Алб) Has match summary  
Вторник, 28.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h Арка Гдиња (Пол)  2 - 0  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
  13:00 h ФК Пелистер  2 - 1  ГФК Тиквеш 1930 Has match summary  
  13:00 h Черно Море (Буг)  3 - 2  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
  13:00 h Челик (БиХ)  2 - 2  ФК Шкупи 1927 Has match summary  
  17:00 h Килкиакос (Грц)  0 - 3  ФК Борец 1919 Has match summary  
Среда, 29.01.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Витоша Бистрица (Буг)  1 - 0  ФК Силекс Has match summary  
  14:00 h ФК Беласица  1 - 1  Плачковица Has match summary  
  14:00 h Пирин Благоевград (Буг)  1 - 1  ФК Работнички Has match summary  
  15:30 h Црвена Звезда (Срб)  0 - 0  ФК Вардар Has match summary  
  16:00 h Ботев Враца (Буг)  1 - 2  ФК Силекс Has match summary  
  16:00 h Спартак Суботица (Срб)  1 - 2  ФК АП Брера Has match summary  
Четврток, 30.01.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
  13:00 h МФК Кравина (Чеш)  0 - 0  ФК Шкендија Has match summary  
  14:00 h Ренова  2 - 1  Мачва (Срб) Has match summary  
Петок, 31.01.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Пехчево  0 - 0  ФК Беласица Has match summary  
  13:00 h ФК Пелистер  0 - 2  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
  13:00 h ФК Гостивар  3 - 1  Велешта Has match summary  
  14:00 h Кикер Офенбах (Гер)  0 - 0  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
Сабота, 01.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Актобе (Каз)  0 - 3  ФК Силекс Has match summary  
  12:00 h ГФК Тиквеш 1930  6 - 1  ФК Питу Гули Has match summary  
  12:00 h Ренова  0 - 1  ФК Кораб Has match summary  
  13:00 h Пирин Благоевград (Буг)  2 - 2  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
  13:00 h Септември Софија (Буг)  2 - 2  ФК АП Брера Has match summary  
  13:00 h ФК Караорман 2017  1 - 3  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  14:00 h Химки (Рус)  2 - 1  ФК Силекс Has match summary  
  14:00 h Младост Лучани (Срб)  1 - 1  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
Недела, 02.02.2020 - 28. Matchday
  10:00 h ФК Кадино  6 - 1  ФК Питу Гули    
  13:00 h Тузла (БиХ)  3 - 0  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
  14:00 h Борац (БиХ)  2 - 0  ФК Вардар Has match summary  
  14:00 h Каменица Саса  2 - 2  ГФК Осогово Has match summary  
Понеделник, 03.02.2020 - 28. Matchday
  14:00 h Мура (Сло)  3 - 1  ФК Вардар Has match summary  
Вторник, 04.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Рандерс (Дан)  3 - 3  ФК Шкендија Has match summary  
  13:00 h ФК Тетекс 1953  2 - 0  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Рипенсија (Ром)  2 - 1  Пехчево Has match summary  
  13:00 h Ротор (Рус)  5 - 1  ФК АП Брера Has match summary  
  14:00 h Победа  1 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  14:00 h Томск (Рус)  0 - 0  ФК Работнички Has match summary  
Среда, 05.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h Шахтјор У-21 (Укр)  1 - 3  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  4 - 4  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h ФК Беласица  3 - 1  ГФК Тиквеш 1930 Has match summary  
  13:00 h Шахтјор (Укр)  2 - 0  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Четврток, 06.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Алтин Асир (Ткм)  0 - 0  ФК АП Брера Has match summary  
  13:00 h Рипенсија (Ром)  1 - 1  ФК Шкупи 1927 Has match summary  
Петок, 07.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Дрита 94  3 - 2  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h Слован Либерец (Чеш)  0 - 1  ФК Шкендија Has match summary  
Сабота, 08.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 1  ФК Кораб Has match summary  
  13:00 h Каменица Саса  2 - 3  ФК Силекс Has match summary  
  13:00 h Кожуф Гевгелија  0 - 3  ФК Борец 1919 Has match summary  
  13:00 h ФК Слога 1934  0 - 2  Победа    
  13:00 h Царско Село (Буг)  2 - 2  ФК Беласица    
  13:00 h Аргес (Ром)  0 - 1  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
Недела, 09.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ЖФК СЦ Истатов 2015  1 - 0  КФФ Визиони (Кос)    
  13:00 h ФК Струга Трим Љум  2 - 0  ФК Пелистер Has match summary  
  13:00 h ФК Кадино  0 - 2  ФК Вардар Has match summary  
  13:00 h ФК Влазрими Ј 1977  5 - 0  Велешта    
  13:00 h ФК Караорман 2017  5 - 0  Октиси Спорт    
  13:00 h ЖФК Речица  1 - 6  ЖФК Каменица Саса    
  13:00 h ЖФК СЦ Истатов 2015  0 - 0  ЖФК Тиверија    
  14:00 h Ренова  2 - 0  ГФК Тиквеш 1930 Has match summary  
  14:00 h ЖФК Тиверија  4 - 0  КФФ Визиони (Кос)    
Понеделник, 10.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Тетекс 1953  0 - 1  Победа Has match summary  
Вторник, 11.02.2020 - 28. Matchday
  13:00 h Насаф (Узб)  1 - 1  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
Среда, 12.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 1  ФК Гостивар Has match summary  
  13:00 h ФК Слога 1934  1 - 2  Каменица Саса Has match summary  
  14:30 h Кожуф Гевгелија  3 - 1  ГФК Осогово Has match summary  
Четврток, 13.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Дрита 94  2 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  14:00 h Кизилжар (Каз)  0 - 2  ФК Брегалница 2008    
Петок, 14.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Влазрими Ј 1977  1 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  14:00 h Зугдиди (Гру)  2 - 1  Пехчево    
Сабота, 15.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ФК Тетекс 1953  2 - 0  ФК Питу Гули Has match summary  
  12:00 h Вихрен (Буг)  3 - 0  Каменица Саса Has match summary  
  13:00 h ГФК Тиквеш 1930  2 - 0  Плачковица Has match summary  
  13:00 h ФК Влазрими Ј 1977  0 - 1  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  14:00 h ФК Беласица  2 - 0  ФК Пелистер Has match summary  
  14:00 h Победа  1 - 2  ФК Преспа Has match summary  
  14:00 h ФК Кораб  2 - 0  ФК Караорман 2017 Has match summary  
Среда, 19.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  4 - 1  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  13:00 h ГФК Тиквеш 1930  4 - 0  ФК Питу Гули Has match summary  
  14:00 h ФК Влазрими Ј 1977  2 - 0  Вардар Форино Has match summary  
  14:00 h ФК Овче Поле  2 - 5  ГФК Осогово    
  14:00 h ФК Струга Трим Љум  4 - 0  ФК Караорман 2017    
  14:30 h ФК Дрита 94  4 - 2  Трепча Митровица (Кос) Has match summary  
Сабота, 22.02.2020 - 28. Matchday
  11:00 h ФК Дрита 94  0 - 2  Тетекс Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  3 - 0  ФК Питу Гули Has match summary  
  13:00 h Црно Буки ЗЛ  2 - 6  Млади Радник (Срб) Has match summary  
  13:00 h ФК Скопје   -   ФК Кораб Has match summary  
  14:00 h ФК Пелистер  0 - 1  Пехчево Has match summary  
  14:00 h ГФК Тиквеш 1930  1 - 1  ФК Гостивар Has match summary  
  14:00 h ФК Брегалница 2008  2 - 1  Каменица Саса Has match summary  
  14:00 h Победа  3 - 1  ГФК Осогово Has match summary  
  14:00 h ФК Тетекс 1953  1 - 0  ФК Влазрими Ј 1977 Has match summary  
  14:00 h ФК Слога 1934  3 - 2  ФК Кадино Has match summary  
  15:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 0  ФК Беласица Has match summary  
Недела, 23.02.2020 - 28. Matchday
  12:00 h ЖФК СЦ Истатов 2015   -   ЖФК Речица Has match summary  
  15:30 h ФК Љуботен  1 - 2  ФК Арсими 1973 Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::

Последни вести

Банер
Банер