Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јуни - Ноември 2021 г. (15.06.2021 - 30.11.2021)

Среда, 16.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h Приштина (Кос)  2 - 0  ФК Шкендија Has match summary  
Четврток, 17.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Шкупи 1927  0 - 1  Партизани (Алб) Has match summary  
Понеделник, 21.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Шкендија  2 - 0  ФК Шкупи 1927 Has match summary  
Четврток, 24.06.2021 - 31. Matchday
  16:45 h ФК Силекс  0 - 1  Теута (Алб) Has match summary  
  17:30 h ФК Струга Трим Љум  1 - 1  Партизани (Алб) Has match summary  
Петок, 25.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Шкендија  2 - 1  Лачи (Алб) Has match summary  
Сабота, 26.06.2021 - 31. Matchday
  18:00 h ФК Струга Трим Љум  1 - 1  ФК Шкупи 1927 Has match summary  
Понеделник, 28.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Силекс  1 - 0  Лачи (Алб) Has match summary  
Вторник, 29.06.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ЦСКА 1948 (Буг)  2 - 3  ФК Шкендија Has match summary  
Среда, 30.06.2021 - 31. Matchday
  10:30 h ФК Шкупи 1927  2 - 1  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
  17:00 h ФК Работнички  0 - 0  Напредак Крушевац (Срб) Has match summary  
  18:00 h ФК Струга Трим Љум  2 - 1  Теута (Алб) Has match summary  
  18:00 h ГФК Тиквеш 1930  4 - 2  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Сабота, 03.07.2021 - 31. Matchday
  16:00 h ФК Борец 1919  0 - 2  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
  18:00 h ФК Македонија ЃП 1932  3 - 1  ФК Работнички Has match summary  
Вторник, 06.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Ренова  2 - 1  Гнилане (Кос) Has match summary  
Среда, 07.07.2021 - 31. Matchday
  18:00 h ГФК Тиквеш 1930  3 - 1  ФК Работнички Has match summary  
  18:00 h ФК Македонија ЃП 1932  2 - 2  Нефтохимик (Буг) Has match summary  
Петок, 09.07.2021 - 31. Matchday
  17:30 h Ренова  4 - 1  ФК Борец 1919 Has match summary  
  17:30 h ФК Скопје  0 - 1  Напредак Крушевац (Срб)    
Сабота, 10.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Победа  3 - 1  ФК Детонит Плачковица Has match summary  
  18:00 h ФК АП Брера  2 - 0  ФК Работнички Has match summary  
Недела, 11.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Морнар  0 - 2  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
Среда, 14.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Графичар (Срб)  2 - 2  ФК Брегалница 2008 Has match summary  
  17:00 h Инхулец (Укр)  1 - 1  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
  17:00 h Младост ГАТ (Срб)  2 - 2  ФК Борец 1919    
  18:00 h ФК Скопје  2 - 0  ФК АП Брера Has match summary  
Сабота, 17.07.2021 - 31. Matchday
  11:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 0  ГФК Тиквеш 1930 Has match summary  
  16:45 h Искра (ЦГ)  1 - 2  ФК Брегалница 2008    
  17:00 h Победа  7 - 0  Братство 07 (Ж) Has match summary  
  17:00 h ЖФК Каменица Саса  8 - 0  ЖФК Плачковица    
  17:00 h ФК Скопје  3 - 0  ФК Кадино    
  17:00 h Локомотива Градско  0 - 0  ФК Слога 1934    
  18:00 h ЦСКА 1948 (Буг)  2 - 1  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Недела, 18.07.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ГФК Тиквеш 1930  0 - 1  Ренова Has match summary  
  17:30 h ФК Беса 1976  0 - 0  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  18:00 h ФК АП Брера  1 - 1  ФК Детонит Плачковица Has match summary  
Понеделник, 19.07.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ЖФК АС Јунајтед  2 - 1  ЖФК Борец Has match summary  
Вторник, 20.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Беласица П. (Буг)  1 - 0  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
Среда, 21.07.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Работнички  1 - 0  Ренова Has match summary  
  17:30 h Каменица Саса  0 - 0  ФК Вардар Has match summary  
  17:30 h Бачка Паланка (Срб)  1 - 2  ФК Брегалница 2008    
  18:00 h ФК Беласица  1 - 1  ФК Детонит Плачковица Has match summary  
  18:00 h ФК Скопје  3 - 2  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
Четврток, 22.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Беса 1976  3 - 1  Победа Has match summary  
  17:30 h ФК АП Брера  1 - 2  ФК Македонија ЃП 1932 Has match summary  
  17:30 h ФК Воска Спорт  4 - 0  Братство 07 (Ж) Has match summary  
  17:30 h ЖФК АС Јунајтед  2 - 7  ЖФК Борец    
Петок, 23.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Велешта  0 - 1  Гнилане (Кос) Has match summary  
Сабота, 24.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h Пехчево  2 - 0  ФК Слога 1934 Has match summary  
  17:00 h Каменица Саса  1 - 0  ФК Детонит Плачковица Has match summary  
  17:30 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 2  ФК Работнички Has match summary  
  17:30 h Ренова  0 - 0  Малишева (Кос) Has match summary  
Недела, 25.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Струга Трим Љум  2 - 0  Гнилане (Кос) Has match summary  
  17:30 h Црно Буки ЗЛ  0 - 1  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  17:30 h ФК Борец 1919  0 - 1  ФК Воска Спорт Has match summary  
  17:30 h ЖФК Деспина Прилеп  2 - 3  ЖФК Борец Has match summary  
  20:00 h ФК Беласица  0 - 1  ГФК Осогово Has match summary  
Понеделник, 26.07.2021 - 31. Matchday
  16:30 h Ал Наср (ОАЕ)  2 - 0  ФК АП Брера    
Вторник, 27.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Работнички  0 - 0  Гнилане (Кос) Has match summary  
Среда, 28.07.2021 - 31. Matchday
  10:00 h ФК Вардар  2 - 2  Ренова Has match summary  
  16:00 h Пехчево  0 - 0  ГФК Осогово Has match summary  
  17:00 h ФК Караорман 2017  1 - 5  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  17:30 h ЖФК Деспина Прилеп  3 - 2  ЖФК СЦ Истатов 2015 Has match summary  
  17:30 h ФК Воска Спорт  1 - 1  Малишева (Кос) Has match summary  
Четврток, 29.07.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ФК Гостивар  3 - 1  Локомотива Градско Has match summary  
Петок, 30.07.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Струга Трим Љум  2 - 1  Малишева (Кос) Has match summary  
  17:00 h ФК Кораб  3 - 3  Братство 07 (Ж) Has match summary  
Сабота, 31.07.2021 - 31. Matchday
  16:00 h ЖФК Речица  0 - 4  ЖФК Машинац ПЗП (Срб) Has match summary  
  17:00 h Пехчево  0 - 0  Трајал (Срб) Has match summary  
  17:00 h Каменица Саса  1 - 3  ФК Работнички Has match summary  
  17:00 h ЖФК Љуботен  1 - 5  ЖФК Деспина Прилеп Has match summary  
  17:30 h ФК Беласица  1 - 1  ФК Борец 1919 Has match summary  
  17:30 h Велешта  3 - 2  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  18:00 h ФК Македонија ЃП 1932  0 - 1  ФК Воска Спорт Has match summary  
  18:00 h ЖФК Каменица Саса  1 - 1  ЖФК Тиверија Has match summary  
Недела, 01.08.2021 - 31. Matchday
  10:00 h ФК Караорман 2017  1 - 2  ФК Вардар Has match summary  
  17:00 h Победа  1 - 1  ФК Вардар Has match summary  
  17:00 h ФК Брегалница 2008  3 - 0  ФК Силекс    
  17:00 h ГФК Тиквеш 1930  2 - 0  ФК Детонит Плачковица    
Вторник, 03.08.2021 - 31. Matchday
  17:30 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 1  ФК Гостивар Has match summary  
Среда, 04.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Струга Трим Љум  3 - 0  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  17:00 h ФК Беласица  2 - 0  Локомотива Градско    
Четврток, 05.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Гостивар  5 - 5  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  17:00 h ГФК Осогово  1 - 6  Трајал (Срб) Has match summary  
  17:00 h Велешта  1 - 1  ФК Беса 1976 Has match summary  
  17:00 h ФК Вардар  0 - 0  Егнатија (Алб)    
Сабота, 07.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Беласица  1 - 1  Каменица Саса Has match summary  
  17:30 h Победа  0 - 2  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
Недела, 08.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Воска Спорт  2 - 3  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  17:00 h ФК Караорман 2017  1 - 5  ФК Гостивар Has match summary  
Сабота, 14.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Беласица  1 - 2  Пехчево Has match summary  
  17:00 h Каменица Саса  2 - 2  ФК Силекс Has match summary  
  17:00 h ФК Воска Спорт  2 - 1  Егнатија (Алб) Has match summary  
Четврток, 19.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Гостивар  1 - 0  ФК Кадино Has match summary  
Сабота, 21.08.2021 - 31. Matchday
  17:00 h ФК Беласица  1 - 2  ФК Вардар Has match summary  
  17:00 h Пехчево  0 - 2  ФК Беса 1976 Has match summary  
  17:30 h Кожуф Гевгелија  1 - 1  Локомотива Градско Has match summary  
Сабота, 04.09.2021 - 31. Matchday
  13:00 h Велешта  1 - 1  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
  16:00 h ФК Воска Спорт  2 - 2  ФК Пелистер Has match summary  
  16:00 h ФК Силекс  1 - 1  ГФК Осогово Has match summary  
  16:00 h ФК Македонија ЃП 1932  2 - 2  ФК Вардар Has match summary  
Сабота, 09.10.2021 - 31. Matchday
  13:00 h ФК Вардар  0 - 2  ФК Борец 1919 Has match summary  
  14:00 h ФК Работнички  4 - 0  ФК Тетекс 1953 Has match summary  
  14:00 h Велешта  2 - 3  ФК Струга Трим Љум Has match summary  
Недела, 10.10.2021 - 31. Matchday
  14:00 h ФК Воска Спорт  2 - 0  Братство 07 (Ж) Has match summary  
Среда, 10.11.2021 - 31. Matchday
  13:00 h ФК Воска Спорт  2 - 1  Македонија У18    
Четврток, 11.11.2021 - 31. Matchday
  13:00 h Бешикташ (Тур)  3 - 0  ФК Шкупи 1927    
Сабота, 13.11.2021 - 31. Matchday
  13:00 h Победа  0 - 0  ФК Борец 1919 Has match summary  
  13:00 h ГФК Охрид Лихнидос  3 - 2  Македонија У18 Has match summary  
  13:00 h Братство 07 (Ж)  2 - 3  ФК Воска Спорт Has match summary  
  13:00 h ФК Шкендија  7 - 2  ФК Работнички Has match summary  
  13:00 h ФК Пелистер  4 - 3  Локомотива Градско Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::

Последни вести

Банер
Банер