Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јуни - Септември 2022 г. (01.06.2022 - 30.09.2022)

Недела, 12.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h КФФ Митровица (Кос)  1 - 1  Шкендија 79    
Вторник, 14.06.2022 - 33. Matchday
  17:45 h Шкупи 1927  0 - 2  Балкани (Кос) Has match summary  
Петок, 17.06.2022 - 33. Matchday
  17:30 h Академија Пандев  1 - 6  Балкани (Кос) Has match summary  
Сабота, 18.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Марибор (Сло)  0 - 1  Шкендија 79    
Вторник, 21.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Черно Море (Буг)  1 - 2  Академија Пандев Has match summary  
  17:00 h Зрински (БиХ)  3 - 3  Шкендија 79    
Среда, 22.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Фенербахче (Тур)  2 - 2  Шкупи 1927 Has match summary  
  18:00 h Македонија ЃП  2 - 2  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Сабота, 25.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Левски (Буг)  3 - 0  Академија Пандев Has match summary  
Недела, 26.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Македонија ЃП  1 - 1  Љапи (Кос) Has match summary  
Вторник, 28.06.2022 - 33. Matchday
  17:00 h ЦСКА 1948 (Буг)  3 - 1  Академија Пандев Has match summary  
Среда, 29.06.2022 - 33. Matchday
  18:00 h Струга Трим Лум  1 - 3  Дрита Гњилане (Кос) Has match summary  
Сабота, 02.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Мавлон (Ниг)  0 - 3  Македонија ЃП Has match summary  
Вторник, 05.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Брегалница 2008  2 - 0  Победа Has match summary  
Четврток, 07.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Апоел (Кип)  0 - 2  Македонија ЃП Has match summary  
Петок, 08.07.2022 - 33. Matchday
  17:30 h ГФК Охрид Лихнидос   -   Струга Трим Лум Has match summary  
Недела, 10.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Политехника (Ром)   -   Македонија ЃП Has match summary  
  17:00 h Брегалница 2008  0 - 0  Работнички Has match summary  
Среда, 13.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Стеауа (Ром)  3 - 2  Македонија ЃП Has match summary  
  17:30 h Работнички  0 - 0  Победа Has match summary  
  17:30 h Тиквеш  1 - 0  Каменица Саса Has match summary  
Четврток, 14.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 1  Силекс Has match summary  
  17:00 h Струга Трим Лум  1 - 2  Приштина (Кос) Has match summary  
  17:30 h Брегалница 2008  2 - 0  Трајал (Срб) Has match summary  
Сабота, 16.07.2022 - 33. Matchday
  17:30 h Вардар  3 - 0  Локомотива Бент.    
  17:30 h Караорман  2 - 0  Струга Трим Лум    
  17:30 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 0  Пелистер Has match summary  
Недела, 17.07.2022 - 33. Matchday
  17:30 h Тиквеш  3 - 1  Кожуф Гевгелија Has match summary  
Понеделник, 18.07.2022 - 33. Matchday
  17:30 h Струга Трим Лум  4 - 2  Егнатија (Алб) Has match summary  
  18:00 h Воска Спорт  1 - 0  Беса (ДД) Has match summary  
Вторник, 19.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Победа   -   Приштина (Кос) Has match summary  
Среда, 20.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Пелистер  3 - 1  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  18:00 h Работнички  4 - 1  Тетекс 1953 Has match summary  
  18:00 h Скопје  2 - 0  Силекс Has match summary  
Сабота, 23.07.2022 - 33. Matchday
  10:00 h Тетекс 1953   -   Гостивар Has match summary  
  17:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 4  Беласица Has match summary  
  17:00 h ГФК Охрид Лихнидос   -   Егнатија (Алб) Has match summary  
  17:00 h Брегалница 2008   -   Академија Пандев Has match summary  
  17:00 h Воска Спорт  5 - 0  Караорман Has match summary  
  17:30 h Струга Трим Лум  2 - 0  Победа Has match summary  
  18:00 h Скопје  1 - 0  Вардар Has match summary  
Вторник, 26.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Струга Трим Лум   -   Тетекс 1953 Has match summary  
Среда, 27.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Тиквеш  2 - 0  Работнички Has match summary  
  17:00 h ГФК Охрид Лихнидос  0 - 0  Вардар Has match summary  
  17:00 h Победа  2 - 2  Егнатија (Алб) Has match summary  
  17:30 h Брегалница 2008  4 - 0  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  17:45 h Македонија У18  3 - 1  Тетекс 1953 Has match summary  
  18:00 h Караорман  1 - 3  Пелистер Has match summary  
Петок, 29.07.2022 - 33. Matchday
  10:00 h Тетекс 1953   -   Љуботен Has match summary  
Сабота, 30.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Работнички   -   Кожуф Гевгелија Has match summary  
Недела, 31.07.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Пелистер  2 - 2  Вардар Has match summary  
  17:30 h Струга Трим Лум  3 - 1  Воска Спорт Has match summary  
  20:30 h Беласица   -   Брегалница 2008 Has match summary  
Вторник, 02.08.2022 - 33. Matchday
  18:00 h ЖФК Каменица Саса   -   ЖФК Хајвалија (Кос) Has match summary  
Среда, 03.08.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Кожуф Гевгелија   -   Борец Велес Has match summary  
Четврток, 04.08.2022 - 33. Matchday
  18:00 h Вардар  0 - 0  Егнатија (Алб) Has match summary  
Сабота, 06.08.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Пелистер  3 - 0  Тетекс 1953 Has match summary  
  17:00 h Кожуф Гевгелија   -   Детонит Плачковица Has match summary  
Недела, 07.08.2022 - 33. Matchday
  17:30 h Воска Спорт  3 - 2  Орику (Алб) Has match summary  
Понеделник, 08.08.2022 - 33. Matchday
  17:00 h КФФ Митровица (Кос)   -   ЖФК Љуботен Has match summary  
Сабота, 13.08.2022 - 33. Matchday
  17:00 h Караорман   -   Орику (Алб) Has match summary  
  17:00 h ГФК Охрид Лихнидос   -   Воска Спорт Has match summary  
Недела, 14.08.2022 - 33. Matchday
  09:00 h ЖФК Тиверија   -   ЖФК Спортика (Буг) Has match summary  
Петок, 23.09.2022 - 33. Matchday
  15:30 h Струга Трим Лум   -   Силекс Has match summary  
Сабота, 24.09.2022 - 33. Matchday
  15:00 h Македонија ЃП   -   Вардар Has match summary  
  15:00 h Гостивар   -   Шкендија 79 Has match summary  




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер