Macedonian Albanian English German Italian

   Home Пријателски Клубски Распоред/Резултати

Пријателски натпревари
Распоред - Јануари - Март 2021 г. (01.01.2021 - 31.03.2021)

Понеделник, 11.01.2021 - 30. Matchday
  11:00 h Дрита  2 - 2  Кек-У (Кос) Has match summary  
Сабота, 16.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Ренова  4 - 0  Дрита Has match summary  
  13:00 h Академија Пандев  2 - 1  Борец Велес Has match summary  
Понеделник, 18.01.2021 - 30. Matchday
  15:00 h Гнилане (Кос)  3 - 3  Струга Трим Лум Has match summary  
Среда, 20.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Нови Пазар (Срб.)  1 - 0  Силекс Has match summary  
  13:30 h Борец Велес  1 - 1  Работнички Has match summary  
  14:00 h Фероникел (Кос)  1 - 1  Струга Трим Лум Has match summary  
Четврток, 21.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Дрита  2 - 2  Јагодина (Срб) Has match summary  
  14:00 h Беласица  2 - 3  Тиквеш Has match summary  
Сабота, 23.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Беласица  3 - 0  Плачковица Has match summary  
  12:00 h Колос (Укр)  2 - 1  Силекс Has match summary  
  13:00 h Брегалница 2008  1 - 1  Кит Го Has match summary  
  13:00 h Деволи (Алб)  2 - 3  Пелистер Has match summary  
  13:30 h Борец Велес  3 - 2  Кадино Has match summary  
  14:00 h Работнички  2 - 0  Тетекс 1953 Has match summary  
Недела, 24.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Александрија (Укр)  4 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
  12:00 h Ренова  2 - 1  Јагодина (Срб) Has match summary  
  12:00 h Струга Трим Лум  0 - 0  Велешта Has match summary  
  12:00 h Арберија (Кос)  1 - 1  Академија Пандев    
  13:00 h ЖФК Борец  1 - 3  ЖФК Тиверија    
Понеделник, 25.01.2021 - 30. Matchday
  13:00 h Оболон (Укр)  2 - 2  Шкупи 1927 Has match summary  
Вторник, 26.01.2021 - 30. Matchday
  09:00 h Шахтјор (Укр)  4 - 1  Силекс Has match summary  
  12:00 h Инхулец (Укр)  2 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  2 - 0  Јагодина (Срб) Has match summary  
  12:00 h Зорја (Укр)  1 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
  14:30 h Струга Трим Лум  3 - 2  Пелистер Has match summary  
Среда, 27.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Дрита  1 - 0  Слога 1934 (В) Has match summary  
  12:00 h Ренова  3 - 3  Работнички Has match summary  
  12:00 h Борец Велес  2 - 0  Тетекс 1953 Has match summary  
  13:00 h Кадино  1 - 6  Скопје Has match summary  
  14:00 h Кожуф Гевгелија  0 - 2  Беласица Has match summary  
Четврток, 28.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Пелистер  2 - 2  Јагодина (Срб) Has match summary  
  12:00 h Партизан (Срб)  3 - 0  Силекс Has match summary  
  13:00 h Кораб  1 - 1  Караорман    
Сабота, 30.01.2021 - 30. Matchday
  10:00 h Тетекс 1953  1 - 3  Јагодина (Срб) Has match summary  
  12:00 h Слога 1934 (В)  1 - 0  Каменица Саса Has match summary  
  12:00 h Пелистер  2 - 0  ГФК Охрид Лихнидос Has match summary  
  12:00 h Кит Го  1 - 1  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  12:00 h Брегалница 2008  2 - 1  Осогово Has match summary  
  12:00 h Струга Трим Лум  0 - 0  Работнички Has match summary  
  12:00 h Арсенал Тула (Рус)  4 - 1  Силекс Has match summary  
  12:00 h Монтана (Буг)  0 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
  12:00 h Тиквеш  4 - 2  Плачковица Has match summary  
  12:00 h Десна (Укр)  3 - 1  Шкендија 79 Has match summary  
  12:00 h ЖФК Речица  1 - 6  ЖФК Каменица Саса    
  13:00 h Гостивар  3 - 1  Кек-У (Кос) Has match summary  
  13:00 h ЖФК Борец  1 - 2  ЖФК АС Јунајтед    
  13:30 h Влазрими 77  0 - 0  Караорман    
  14:00 h Вардар (Н)  0 - 1  Кадино Has match summary  
  14:00 h Беласица  0 - 0  Раднички СМ (Срб) Has match summary  
  14:00 h ЖФК Тиверија  10 - 0  ЖФК Топ Гол    
  16:00 h Нижи Новгород (Рус)  5 - 1  Силекс Has match summary  
Недела, 31.01.2021 - 30. Matchday
  12:00 h ЦСКА 1948 (Буг)  1 - 0  Македонија ЃП Has match summary  
  12:00 h Ренова  6 - 1  Велешта Has match summary  
Понеделник, 01.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Дрита  1 - 3  Дардана (Кос) Has match summary  
  12:00 h Струга Трим Лум  3 - 1  Тетекс 1953 Has match summary  
Вторник, 02.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Оболон (Укр)  2 - 1  Академија Пандев Has match summary  
Среда, 03.02.2021 - 30. Matchday
  10:00 h ГФК Охрид Лихнидос  2 - 2  Ренова Has match summary  
  10:00 h Тетекс 1953  3 - 3  Кек-У (Кос) Has match summary  
  12:00 h Пелистер  1 - 1  Работнички Has match summary  
  12:00 h Минај (Укр)  2 - 1  Македонија ЃП Has match summary  
  12:00 h Кајзар Кизилорда (Каз)  1 - 1  Шкендија 79    
  13:00 h Брегалница 2008  0 - 1  Раднички СМ (Срб) Has match summary  
  14:00 h Кожуф Гевгелија  3 - 0  Кадино Has match summary  
  14:30 h Слога 1934 (В)  1 - 1  Беласица Has match summary  
Петок, 05.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Воска Спорт  1 - 8  Тетекс Has match summary  
  12:00 h Дрита  1 - 3  Кек-У (Кос) Has match summary  
Сабота, 06.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Слога 1934 (В)  1 - 1  Кожуф Гевгелија Has match summary  
  12:00 h Осогово  0 - 1  Кит Го Has match summary  
  14:00 h Беласица  1 - 1  Брегалница 2008 Has match summary  
  14:00 h Работнички  1 - 1  Тиквеш Has match summary  
  14:00 h Кадино  0 - 2  Раднички СМ (Срб) Has match summary  
  14:00 h ЖФК Љуботен  2 - 4  ЖФК Скопје 2014 Has match summary  
Недела, 07.02.2021 - 30. Matchday
  13:00 h Пелистер  2 - 0  Победа Has match summary  
  13:00 h ЖФК Шкендија Тетово  2 - 3  ЖФК Истатов    
Среда, 10.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h ЖФК Деспина Прилеп  4 - 1  ЖФК Љуботен    
  14:00 h ГФК Охрид Лихнидос  4 - 1  Караорман Has match summary  
Четврток, 11.02.2021 - 30. Matchday
  13:00 h Гостивар  1 - 1  Тетекс 1953 Has match summary  
Сабота, 13.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 2  Дрита Has match summary  
  12:00 h ЖФК Леминд-Лавице (Срб)  2 - 0  ЖФК Љуботен Has match summary  
  14:00 h Кадино  0 - 3  Кит Го    
Недела, 14.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h ЖФК Црвена Звезда  5 - 0  ЖФК Љуботен Has match summary  
Среда, 17.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  2 - 0  Влазрими 77 Has match summary  
Четврток, 18.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Тетекс 1953  4 - 0  Брегалница 2008 Has match summary  
Сабота, 20.02.2021 - 30. Matchday
  12:00 h Детонит   -   Слога 1934 (В) Has match summary  
  12:00 h ГФК Охрид Лихнидос  1 - 1  Велешта Has match summary  
  12:00 h Кит Го   -   Тетекс 1953 Has match summary  
  12:00 h Брегалница 2008   -   Скопје Has match summary  
  12:00 h Победа   -   Тиквеш Has match summary  
  12:00 h Осогово   -   Брегалница (Д) Has match summary  
  13:00 h Кожуф Гевгелија  1 - 1  Академија Пандев Has match summary  
  14:00 h Кадино   -   Каменица Саса Has match summary  
Недела, 21.02.2021 - 30. Matchday
  13:00 h ЖФК Речица   -   ЖФК Истатов    




:: Powered by JoomLeague - Version 0.0.0.a ::
Банер
Банер